Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeMaszt w Niemczu, drogi i Maksymilianowo tematami sesji rady gminy Osielsko
Osielsko urząd gminy
06.02.2019 | 13:42

Maszt w Niemczu, drogi i Maksymilianowo tematami sesji rady gminy Osielsko

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. Stanisław Gazda

Za nami kolejna sesja rady gminy Osielsko. Była to jak zwykle okazja do poznania informacji na temat gminnych wydarzeń i inwestycji.

W ostatnich dniach mieszkańców Niemcza zbulwersowała sprawa lokalizacji masztu telefonii komórkowej na terenie miejscowości. 29 stycznia przedstawiciele mieszkańców spotkali się z wójtem Wojciechem Sypniewskim w tej sprawie. Sypniewski relacjonował przebieg spotkania na wtorkowej sesji rady gminy. Nie ukrywał, że był zaskoczony liczbą osób, która przyszła z nim porozmawiać. – Uczestniczyło w nim 56 mieszkańców i właścicieli nieruchomości – mówił wójt. Tego samego dnia mieszkańcy Niemcza spotkali się też z przewodniczącym rady gminy Osielsko Benedyktem Leszczyńskim.

Sypniewski podkreślił, że sprawy wymagające wyjaśnienia mają być wyjaśnione. Mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na lokalizację tej inwestycji, mogą skierować odwołanie do starosty, przy czym muszą oni spełnić warunek uznania za stronę postępowania. – Takie prawo mieszkańcy mają i jest to prawo niezbywalne – stwierdził wójt. Dodał też, że gmina nie ucieknie od realizacji ustaw. – Po drugie, jednym z obowiązków gminy jest zapewnienie takiej łączności – zaznaczył Sypniewski.

Wójt odniósł się też do opisywanego przez nas zamierzenia budowlanego na terenie Niemcza, które miałoby zostać zrealizowane na mocy tzw. specustawy mieszkaniowej. – Wnioskodawca został wezwany do uzupełnienia dokumentu. Wniosek, zgodnie z ustawą, został umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej. Istnieje możliwość składania do niego uwag w terminie 21 dni – oznajmił Sypniewski. Informacja o wniosku ma też dotrzeć do mieszkańców za pomocą gminnego serwisu SMS.

Wójt poinformował też radnych o najnowszych wieściach o stanie realizacji gminnych inwestycji. 27 grudnia doszło do częściowego odbioru ulicy Kąty. Jak powiedział Sypniewski, wykonawca przebudowy – firma Kobylarnia – po poprawie pogody jest zobowiązana do wymalowania linii na asfalcie i uporządkowania pobocza. Tego samego dnia nastąpił też odbiór ulicy Podgórnej w Maksymilianowie. Do 15 lutego gmina czeka na pozwolenie na użytkowanie przebudowanego obiektu części świetlicy wiejskiej w Niemczu. – Ten termin jest niezagrożony – wspomniał wójt.

Sypniewski podał też informacje na temat spotkania w sprawie przebudowy dróg kolejowych 131 i 201. Jak podkreślił, największym problemem jest ustalenie przejazdów przez torowiska. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele bydgoskiego zarządu dróg, PKP PLK i projektantów przebudowy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Stacja w Maksymilianowie będzie przebudowywana


Sprawa nie jest zakończona, trwają prace koncepcyjne – zaczął wójt, przekazując następnie istotne informacje. – Po wielu latach bliski rozwiązania jest problem dojścia do stacji kolejowej w Maksymilianowie. Pod torami będzie wykonany tunel. Co do lokalizacji pozostałych przejazdów, to są rozbieżności w opiniach zarządców dróg, ale w najbliższym czasie będzie to wyjaśnione – mówił Sypniewski, zapowiadając, że kiedy prace koncepcyjne wejdą w zaawansowaną fazę radni zapoznają się z ich efektami.

Radny Arkadiusz Słysz zapytał o opisywaną przez nas kwestię odmowy wydania przez starostę bydgoskiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej potrzebnego do rozpoczęcia budowy ulic Polnej i Ustronie w Maksymilianowie. Start prac planowano na 2020 rok. Wójt oznajmił, że do dnia sesji nie uzyskał szczegółowej informacji o uzasadnieniu tej decyzji – 7 lutego Sypniewski miał porozmawiać między innymi na ten temat ze starostą bydgoskim, lecz z nieznanych przyczyn spotkanie zostało odwołane. Wójt zapewnił jednak, że problemy formalne nie wpłyną na termin realizacji inwestycji.

Podczas sesji radni i wójt wspomnieli także o kwestii zmian na ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu – wójt zapowiedział interwencje w tej sprawie. Więcej o echach piątkowego wypadku z udziałem autobusu linii podmiejskiej przeczytasz TUTAJ. Ponadto omawiano też kwestię podjęcia współdziałania z gminą Dobrcz w zakresie budowy oczyszczalni ścieków – więcej na ten temat przeczytasz w serwisie OSIELSKO jeszcze w tym tygodniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści