Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMieszkańcy wspólnie posprzątali Fordon. Ratusz ogłasza, że będzie wynagradzał takie akcje
ks wisełka fordon
27.04.2019 | 16:59

Mieszkańcy wspólnie posprzątali Fordon. Ratusz ogłasza, że będzie wynagradzał takie akcje

Na zdjęciu: W akcji sprzątania wzięli udział m.in zawodnicy Wisełki Bydgoszcz-Fordon

Fot. BB

Miasto Bydgoszcz inauguruje akcję „Czysta Bydgoszcz – podejmij wyzwanie”. Ma ona zachęcić mieszkańców do dbania o swoją okolicę i propagowania postaw ekologicznych. Pierwszym elementem inicjatywy było sprzątanie w Fordonie.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele oddolnych inicjatyw sprzątania terenów zielonych. Tego typu akcje organizowane były m.in. w Starym Fordonie, Kapuściskach czy na Miedzyniu i Prądach. Urząd miasta postanowił docenić umiejętność zorganizowania się bydgoszczan i ich wysiłek w poprawę czystości przestrzeni publicznych. W sobotę, 27 kwietnia ogłoszono start akcji „Czysta Bydgoszcz – podejmij wyzwanie” oraz „Ekoklub” – Każda grupa mieszkańców, która zmobilizuje się i zaangażuje się w sprzątanie miasta otrzyma od nas specjalne nagrody – podkreślił zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Akcja „Ekoklub” skierowana jest do klubów sportowych, których zawodnicy posprzątają co najmniej trzy tereny w swojej okolicy. W nagrodę miasto ufunduje im sprzęt sportowy o wartości tysiąca złotych. Każdy z klubów będzie mógł wziąć udział w programie dwa razy do roku. – W akcji chodzi też o walory edukacyjne, aby dbać o swoją okolice – podkreślił Sztybel.

Inauguracja nowych programów miejskich odbyła się w trakcie sprzątania Fordonu, którego inicjatorem była Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon. Młodzi zawodnicy klubu odnoszącego duże sukcesy w skali kraju będą pierwszymi beneficjentami „Ekoklubu. W piątek pracownicy FSM posprzątali teren przy ulicy Korfantego na osiedlu Przylesie, a w sobotę – przy wsparciu piłkarzy i trenerów Wisełki – obszary zielone na osiedlu Bajka, Szybowników, Bohaterów i Tatrzańskie. W akcje włączyli się także mieszkańcy Fordonu oraz 21 Bydgoska Gromada Zuchowa „Poszukiwacze Przygód”. Ponadto, z inicjatywy radnej Justyny Polasik w sobotnie przedpołudnie odbyła się akcja sprzątania okolicy Góry Szybowników. – Tyle dzieje się w Fordonie, że chyba będzie on najczystszą dzielnicą w mieście – mówił zastępca prezydenta miasta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści