Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mobica uroczyście otworzyła swoje nowe biuro. Firma IT przeniosła się do centrum

Dodano: 26.01.2023 | 22:04

Na zdjęciu: Nowe biuro firmy Mobica to przyjazna i nowoczesna przestrzeń do wspólnej pracy z salami konferencyjnymi i ergonomicznym wyposażeniem.

Fot. BARR

W piątek, 20 stycznia Mobica uroczyście otworzyła swoje nowe bydgoskie biuro w centrum biznesowym Preludium przy ulicy Ogińskiego 2.

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że bydgoski oddział globalnej firmy informatycznej (jej siedziba główna mieści się w Wielkiej Brytanii), współpracującej z firmami z różnorodnych branż i rozwijającej produkty i usługi firm takich jak: Meta (Facebook), Google, BMW, Dyson, Samsung, ABB i wielu innych, będzie mieścił się w nowoczesnym biurowcu Preludium w centrum Bydgoszczy, przy ulicy Ogińskiego. Do tej pory Mobica wynajmowała pomieszczenia w budynku przy ulicy Towarowej – to w tym miejscu Miejska Pracownia Urbanistyczna widzi „bydgoską dzielnice biurową”, lecz jak do tej pory nikt nie zdecydował się tam na budowę tego typu budynków. Inaczej jest natomiast w centrum, gdzie w ostatnich latach powstało kilka nowoczesnych obiektów, takich jak Preludium.

Biurowiec usytuowany jest naprzeciwko Centrum Handlowego Focus Bydgoszcz oraz zaledwie dwa kilometry od historycznego centrum Bydgoszczy, co pozwala na łatwe korzystanie z usług handlowych oraz gastronomicznych. Mobica wynajęła w nim 910 mkw. powierzchni. – Nowe biuro to przyjazna i nowoczesna przestrzeń do wspólnej pracy z salami konferencyjnymi i ergonomicznym wyposażeniem. W biurze znajdują się też strefy relaksu ze stołem do ping-ponga, piłkarzykami i konsolą do gier, w których pracownicy mogą odpocząć – podkreśla Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: W Nowym Porcie powstaje biurowiec. Trwa przedsprzedaż lokali [WIZUALIZACJE]


Tydzień temu pracownicy i partnerzy biznesowi firmy, a także przedstawiciele lokalnych uczelni i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego uroczyście świętowali przeprowadzkę z Towarowej na Ogińskiego. Goście mogli na własne oczy zobaczyć, w jakich warunkach tworzą się nowoczesne rozwiązania informatyczne dla światowych gigantów wielu branż.

Mobica jest obecna na bydgoskim rynku pracy od ponad 10 lat. Obecnie zatrudnia blisko 100 osób i wciąż szuka nowych specjalistów.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ziomek
Ziomek
1 rok temu

Biurowiec fajny (wynająłem tam hotdesk parę razy) ale parkować w okolicy to masakra. W sezonie można jeszcze 'ratować się’ rowerem, ale zimą mnóstwo czasu zmarnowane na poszukiwanie miejsca parkingowego (jeśli ktoś nie ma abonamentu na parking podziemny). Napisałbym, że jest jeszcze komunikacja miejska, ale nie będę bił leżącego 😉

Pliszka
Pliszka
1 rok temu

20 stycznia się przenieśli, a 3 dni później przejął ich Cognizant. Niebieskie logo ze zdjęcia długo sobie nie powisi…