Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMyślęcińskie ZOO znów otwarte
ZOO-Myślecinek-960x640 -JW
19.05.2020 | 10:34

Myślęcińskie ZOO znów otwarte

Na zdjęciu: Wejście do myślęcińskiego ZOO.

Fot. JW/archiwum

Po dwóch miesiącach przerwy, od dziś (19 maja) myślęciński Ogród Zoologiczny ponownie jest otwarty dla zwiedzających. Zamknięte pozostanie jednak Akwarium Terrarium.

Najnowsze rządowe rozporządzenie dotyczące luzowania obostrzeń dopuściło możliwość otwarcia ogrodów zoologicznych. Zgodnie z jego postanowieniami, od wtorku, 19 maja można ponownie wybrać się do bydgoskiego zoo. Stan epidemii narzuca jednak nowe zasady korzystania z zoo. Na ten moment dostępna dla zwiedzających będzie jedynie strefa zewnętrzna, a Akwarium Terrarium w części ekspozycyjnej pozostanie wyłączone z użytku do odwołania.


CZYTAJ TAKŻE: W Myślęcinku trwa budowa buspasów i nowego ronda


Przed wejściem na teren zwiedzania i do toalety należy zdezynfekować ręce dostępnym na miejscu płynem, a w trakcie spaceru trzeba utrzymywać niezbędny odstęp pomiędzy wszystkimi osobami. W przypadku nagromadzenia na terenie zoo większej liczby odwiedzających, kolejne osoby zyskają możliwość wejścia dopiero po wyjściu innych. Działać będą dwa punkty gastronomiczne – w budynku Akwarium Terrarium i obok stawu – podkreśla rzecznik LPKiW Sandra Tyczyno.

W maju zoo będzie czynne w godzinach od 10:00 do 19:00. Ceny biletu wstępu to 17 zł i 12 zł. Warto dodać, że zakończyła się możliwość zakupu specjalnych voucherów, które miały na celu wsparcie bieżącego utrzymania zwierząt.Osoby, które kupiły w taki sposób bilety, ze względów technicznych mogą z nich skorzystać od czwartku 21 maja. Pakiet łączący wejście na teren zoo i Parku Rozrywki da się rozdzielić i do lunaparku można wybrać się, gdy ten będzie już czynny – dodaje Tyczyno. LPKiW zachęca, by wejściówki normalne i ulgowe kupować przez portal tickeo.pl.

Na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku obecnie można korzystać z terenów zielonych Myślęcinka, Ogrodu Botanicznego, wakeparku, Zaginionego Świata (w piątki, soboty i niedziele), a po telefonicznym umówieniu się także z Ośrodka Rekreacji Konnej, pola golfowego i paintballowego. Zamknięte pozostają place zabaw, miasteczko ruchu drogowego i Park Rozrywki w części m.in. z karuzelami, makroświatem i odwróconym domkiem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści