Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNa Chemicznej ma powstać chodnik. Pierwsze prace jeszcze w tym roku
Chemiczna Bydgoszcz
09.11.2021 | 06:00

Na Chemicznej ma powstać chodnik. Pierwsze prace jeszcze w tym roku

Na zdjęciu: Drogowcy jeszcze w tym roku mają rozpocząć pierwszy etap prac związanych z budową nowego chodnika w ciągu ul. Chemicznej. To tutaj pod koniec sierpnia doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął 23-letni student z Ukrainy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Drogowcy przygotowali koncepcję budowy chodnika wraz z jezdnią dla rowerów w ciągu ul. Chemicznej. Jak napisał w odpowiedzi na interpelację Jarosława Wenderlicha zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, pierwszy etap prac ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

Akt oskarżenia po ataku w autobusie na studenta z Zimbabwe

Temat budowy chodnika wraz z jezdnią dla rowerów powrócił po tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło pod koniec sierpnia, kiedy to daewoo lanos potrącił idącego poboczem 23-latka. Młody Ukrainiec został wciągnięty pod samochód, a mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, służbom nie udało się go uratować. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie i skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia wobec kierowcy auta osobowego. 20-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Interpelację w sprawie budowy chodnika wzdłuż ulicy Chemicznej skierował szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Wenderlich pytał w niej włodarzy miasta m.in. o to, czy ta inwestycja jest w planach i jaki byłby jej ewentualny koszt oraz o to, czy drogowcy prowadzili w tym miejscu analizy natężenia ruchu pojazdów.

Na interpelację Wenderlicha odpowiedział zastępca prezydenta. Mirosław Kozłowicz napisał, że drogowcy przygotowali koncepcję budowy chodnika wraz z jezdnią dla rowerów w ciągu ul. Chemicznej. Ciąg pieszo-rowerowy ma zostać poprowadzony poboczem od ul. Wojska Polskiego (od Mokrej do bł. Franciszka Dachtery). – Rozpoczęcie prac pierwszego etapu zaplanowano na ten rok – przekazał Kozłowicz i dodał, że prace prowadzone będą od przejścia dla pieszych, które zlokalizowane jest w obrębie wjazdu na teren Rodzinnych Ogródków Działkowych Kapuściska do ul. Mokrej.

W miejscu, w którym doszło do wypadku, wydłużony zostanie odcinek na którym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Postawione mają zostać także dodatkowe znaki o niebezpiecznych zakrętach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści