Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
Pt
24C
Sob
21C
Nd
22C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNa Koronowskiej stanie sygnalizacja świetlna. Znamy ofertę w ponownym przetargu
13.06.2021 | 10:34

Na Koronowskiej stanie sygnalizacja świetlna. Znamy ofertę w ponownym przetargu

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Koronowskiej i Opławiec zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Fot. Jakub Soboczyński/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w ponownym postępowaniu na przebudowę skrzyżowania ulicy Koronowskiej z ulicą Opławiec i zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Inwestycja w rejonie Smukały i Opławca ma objąć przebudowę fragmentu ulicy Opławiec, z której wyjazd w ulicę Koronowską jest nietypowy i niezgodny z dzisiejszymi normami, a także zainstalowanie na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Przesunięte ma zostać również – bliżej ul. Koronowskiej – przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów. Z kolei przystanek autobusowy znajdujący się w rejonie skrzyżowania ma zostać przeniesiony przed wspomniane przejście.
Pierwszy przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” został ogłoszony w marcu. Zgłosiły się do niego dwie firmy: AMP CT z Olsztyna (zaproponowała wykonanie prac za 437 tysięcy złotych w 140 dni) oraz bydgoskie Przedsiębiorstwo Instalacyjne Jankowiak Tomczak (zaoferowało przeprowadzenie prac w 150 dni za 456 tysięcy złotych). Drogowcy unieważnili jednak postępowanie, podkreślając, że obie propozycje przewyższają kwotę (tej ZDMiKP jednak nie ujawnił) przeznaczoną na ten cel.

18 maja drogowcy ogłosili kolejny przetarg, także w w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Tak jak ostatnio, kluczowym kryterium (60 procent wagi) będzie tradycyjnie cena. ZDMiKP zamierza jednak również weryfikować czas realizacji inwestycji (od 140 do 160 dni od momentu podpisania umowy) oraz okres gwarancyjny (minimalny to trzy lata, maksymalny – pięć lat). 10 czerwca poznaliśmy oferty, a w zasadzie ofertę: jedyną złożyło ponownie przedsiębiorstwo Jankowiak Tomczak, które tym razem zaproponowało wykonanie prac za 291 tysięcy złotych.

Jak przekonuje urząd miasta, budowa sygnalizacji świetlnej to efekt wniosków mieszkańców. Urzędnicy przyznają, że w minionych latach dochodziło tam do różnych zdarzeń drogowych spowodowanych z jednej strony skomplikowaną geometrią skrzyżowania, z drugiej – nadmierną prędkością kierujących poruszających się ul. Koronowską.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści