Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na przystanku w Fordonie będzie nowa wiata. Starą uszkodził pijany kierowca

Dodano: 18.09.2021 | 07:11

Na zdjęciu: Przystanek Twardzickiego/Kleina w kierunku Tatrzańskiego został pozbawiony wiaty w maju tego roku.

Fot. BB

Mieszkańcy Fordonu doczekają się nowej wiaty na przystanku Twardzickiego/Kleina w kierunku pętli Tatrzańskie. Poprzednia konstrukcja została zniszczona w maju, wskutek wypadku – kierujący samochodem wjechał bowiem w przystanek i położony przy nim kiosk.

Zniszczenie starej, metalowej wiaty przy uczęszczanym przystanku na osiedlu Przylesie nastąpiło w dość spektakularny sposób – w piątek, 7 maja po godzinie 23:00 pijany kierowca, jadący w kierunku centrum zjechał z jezdni na przystanek Twardzickiego/Kleina i uderzył w wiatę przystankową oraz kiosk, uszkadzając przy okazji także jedną lampę.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nocny wypadek w Fordonie. Pijany kierowca zdemolował przystanek [ZDJĘCIA]


Zniszczona wiata została szybko rozebrana – po kilku tygodniach podobny los spotkał uszkodzony pawilon handlowy. Od momentu wypadku pasażerowie oczekujący na autobus w stronę Tatrzańskiego musieli czekać „pod chmurką” – wraz z nadchodzącą jesienią mieszkańcy zaczęli coraz częściej dopytywać, czy i kiedy zarząd dróg zamontuje wiatę.

Odpowiadając na nasze zapytanie w tej sprawie rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński przekazał dobre wieści. – Nowa wiata zostanie ustawiona jeszcze w tym miesiącu. Zostanie ona przestawiona z okolic mostu Kazimierza Wielkiego – informuje. Nie będzie to jedyna nowa wiata ustawiona w Fordonie: jak informowaliśmy w czwartek, w związku z planowaną na 1 października zmianą nazwy przystanków w rejonie Politechniki Bydgoskiej pojawią się one także przy ulicy Kaliskiego.

Jak wspomniał Okoński, wiata będzie pochodzić z rejonu przebudowywanego skrzyżowania Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego i Łęczycką, a konkretnie z przystanków tramwajowych. Po zakończeniu prac staną tam nowe konstrukcje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments