Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
14C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNocne zmiany na ulicy Wojska Polskiego. Związane z pracami na Kapuściskach i Wyżynach
24-06-2019 Budowa torowiska_ węzeł Szarych Szeregów Bydgoszcz - SF (4)
13.07.2019 | 10:43

Nocne zmiany na ulicy Wojska Polskiego. Związane z pracami na Kapuściskach i Wyżynach

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Wszystkie roboty związane z inwestycją na ulicy Wojska Polskiego i węźle Szarych Szeregów mają zakończyć się jesienią.

Fot. Szymon Fiałkowski

W nocy z soboty na niedzielę (z 13 na 14 lipca) na placu budowy związanym z modernizacją węzła Szarych Szeregów i przebudową ulicy Wojska Polskiego na granicy Kapuścisk oraz Wyżyn zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Zobacz również:

Kolejne zmiany w ruchu na skrzyżowaniu trasy Uniwersyteckiej i Wojska Polskiego. ZDMiKP o nich nie informuje

Kierowcy nie tylko będą mogli poruszać się dwiema jezdniami ulicy Wojska Polskiego, ale również – po dłuższej przerwie – ulicą Bełzy. Na tej ostatniej jedynie na odcinku około 200 metrów pozostanie ruch wahadłowy. – Będą jeszcze występować zwężenia, ale kierowcy będą mogli płynniej przejeżdżać przez duży plac budowy – przekonuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Nadal zamknięty będzie natomiast wlot ulicy Szpitalnej, gdzie wykonywane są prace związane z układaniem nowej nawierzchni.

Kolejne zmiany nastąpią również w rejonie skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ulicą Magnuszewską. Tam przebudowywana jest pętla tramwajowa, która zastąpi zlikwidowaną pętlę przy rondzie Kujawskim. Ale to nie wszystko – drogowcy będą w najbliższych dniach przebudowywali przejazdy tramwajowe na ul. Wojska Polskiego na wysokości właśnie Magnuszewskiej. Dlatego też jadący od strony Glinek – aby dostać się na jezdnię w kierunku Wzgórza Wolności – będą musieli skręcić w prawo i skorzystać z tymczasowego przejazdu, który przygotowano na wysokości wjazdu do marketu Kaufland.

Bydgoski ratusz informuje, że w ramach inwestycji „znaczna część prac została już zrealizowana”, a trwają też „kolejne prace związane z montażem torów i rozjazdów w obrębie węzła Szarych Szeregów”. Tyle że zgodnie z zapisami przetargowymi prace torowe i pokrewne w rejonie ulic: Szarych Szeregów, Bełzy oraz Szpitalnej miały zakończyć się na początku drugiej połowy maja, a od 1 czerwca miał być zapewniony ruch tramwajów zarówno do pętli Glinki, jak i wyremontowanej (oddanej do użytku jesienią ubiegłego roku i od tamtej pory nieużywanej) pętli na Kapuściskach. W tym zakresie przesunięcie wynosi już półtora miesiąca, a drogowcy dotąd nie podali nowego terminu wznowienia ruchu tramwajów na górny taras.

Wszystkie prace mają z kolei zakończyć się do 18 października. Przypomnijmy, że w ramach modernizacji układu torowego i drogowego zmianom ulegnie węzeł Szarych Szeregów (będzie możliwy wjazd tramwajów z ul. Wojska Polskiego od strony ronda Kujawskiego w ulicę Szpitalną i dalej – w stronę Glinek), wspomniana pętla na Magnuszewskiej (możliwy będzie również wjazd na nią autobusów), dobudowane zostaną drogi dla rowerów, zainstalowane zostanie nowe oświetlenie, modernizacji poddana została również kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni ul. Wojska Polskiego. Węzeł na Kapuściskach zostanie włączony do systemu ITS, który ma nadawać priorytet komunikacji miejskiej.

Koszt całej inwestycji to aż 65 milionów złotych (pierwotne założenia mówiły o dwukrotnie mniejszej kwocie). Prace wykonuje krakowska firma ZUE.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści