Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacja Białe BłotaNowa droga rowerowa pod Bydgoszczą otwarta. Przebiega w pobliżu jeziora [ZDJĘCIA]
24.04.2024 | 10:26

Nowa droga rowerowa pod Bydgoszczą otwarta. Przebiega w pobliżu jeziora [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Julian Drob/GDDKiA

Oficjalnie zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego między Brzozą a Nową Wsią Wielką. Inwestycja kosztowała ponad 10 milionów złotych.

Ścieżkę wybudowano na 6-kilometrowym odcinku między Brzozą a Nową Wsią Wielką. Zaczyna się w okolicach stacji paliw za skrętem na Piecki, przebiega w pobliżu jeziora w Chmielnikach i kończy się przed przejazdem kolejowym w Nowej Wsi Wielkiej. Bliżej Brzozy prowadzi wschodnią stroną drogi, a więc przy jezdni w stronę Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu z ul. Ogrodową w Prądocinie zmienia stronę na zachodnią, wykorzystując istniejące już wcześniej przejście z sygnalizacją świetlną.

– Ze względu na walory przyrodnicze obszaru, w tym bliskość jeziora i lasów, zaprojektowano miejsce odpoczynku dla rowerzystów. Zlokalizowano na nim stojaki dla rowerów, ławki oraz kosz na śmieci – mówili drogowcy podczas realizacji inwestycji. Dzięki budowie ciągu pieszo-rowerowego wyeliminowano ruch pieszych i rowerzystów z jezdni. Dotychczas musieli oni poruszać się dość szerokim poboczem.

Więcej zmian na DK25 Bydgoszcz – Inowrocław

Budowę zrealizowano w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Roboty za 12,4 mln zł wykonał Strabag. W ramach prac wykonawca przebudował także zjazdy, kanalizację, wybudował ściany oporowe oraz dwa obiekty mostowe oraz wyregulował i umocnił skarpy.

Na drodze krajowej nr 25 w województwie kujawsko-pomorskim planowanych jest więcej zmian – w ramach budowy trasy S10 Bydgoszcz – w planach jest powstanie obwodnic Brzozy i Nowej Wsi Wielkiej.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
26 dni temu

Trzeba będzie wypróbować tę ścieżkę! Czekamy na więcej!

Tomek
Tomek
26 dni temu

A jak z Brzozy do Bydgoszczy? są jakieś plany na normalną ścieżkę rowerowa ?

Gabix
Gabix
26 dni temu

A moze by tak w końcu położyć nowy asfalt na wyjeździe z fordonu w kierunku Jarużyna oraz przedłużyć drogę rowerową w dół do skrzyżowania???? Mijasz znak Bydgoszcz i jest piekna droga a u nas mają to w ch…..

Marcin
26 dni temu

Panie Sebastianie, proszę przeczytać i poprawić, ścieżka kończy się w Nowej Wsi Wielkiej przed przejazdem.

Miejsce odpoczynku faktycznie jest, ale nie nad jeziorem w ciekawym miejscu, a szkoda, tylko pośrodku niczego, z widokiem na dk25 i złomowisko po drugiej stronie drogi.
Poza tym ścieżka jest świetna bo asfaltowa. Mam nadzieję, że zostanie sprytnie doprowadzona do Brzozy. Wiem że kończy się w miejscu gdzie w przyszłości będzie połączenie obwodnicy Brzozy z dk 25, na chwilę obecną to droga do nikąd, ostatnie 1,5km w kierunku Brzozy trzeba pokonać poboczem.

Lukasz
Lukasz
25 dni temu

Szkoda tylko ,że niezrobili miejsca na odpoczynek przy jeziorku tylko praktycznie niedaleko stacji benzynowej z widokiem na jakiś szrot…ale walory estetyczne najważniejsze hehe

Dorota
Dorota
25 dni temu

Ścieżka sama w sobie rewelacja. Jednak miejsce odpoczynku jest jedno, aż prosi się o więcej, bo nie tylko rowerowa…I te ohydne płoty…mam wrażenie, że najpierw budowano wysoki nasyp, żeby potem postawić płoty, wszak firma od ich produkcji też musi zarobić…A może tylko mam takie wrażenie…

Seba
Seba
25 dni temu

I tak qrwa jasna podatki idą na poza programowe przetargi i wały, GDZIE JEST QRWA ŚCIEŻKA ROWEROWA W ŁĘGNOWIE-WIEŚ, NOWA NAWIERZCHNIA NA TORUŃSKIEJ, PLĄTNOWSKIEJ, fotoradary, pisemka po 6 latach trafią niebawem do prawnika, nie kolejny raz do ZDMiK…..Panie Bruski uważaj bo oddacie nam wszystkie podatki z 3 dekad i sami wybudujemy!!!!!!

Jamol
Jamol
25 dni temu

Powinna być droga rowerowa od Bydgoszczy do Inowrocławia

Arkadiusz
Arkadiusz
25 dni temu

Szkoda że do Brzozy nie ma normalnej ścieżki z miasta nie wspomnę o ścieżce z Fordonu do miasta to juz
Wstyd żeby z największej dzielnicy nie było normalnej ścieżki tylko jeden wielki tor przeszkód…

Last edited 25 dni temu by Arkadiusz