[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa linia międzygminna. Ma jeździć przez Osielsko do Dobrcza

Dodano: 27.10.2022 | 09:28

Na zdjęciu: Gmina Osielsko chce uruchomienia kolejnej linii międzygminnej.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Jeszcze w 2022 roku oferta linii międzygminnych ma poszerzyć się o nowe połączenie. Linia 41 ma kursować z Bydgoszczy przez Osielsko, Borówno i Dobrcz aż do Wudzyna.

Informacja o nowym połączeniu międzygminnym łączącym Bydgoszcz z gminą Osielsko, ale też Dobrczem, pojawiła się w… koncepcji nowego węzła przesiadkowego na terenie Osielska, który ma powstać przy ulicy Jana Pawła II. Na wizualizacji tablicy informacji pasażerskiej pojawiło się nieznane dotąd połączenie „41 Kotomierz”. Oznaczało to, że gmina Osielsko zamierza współpracować z sąsiednią gminą Dobrcz przy utworzeniu nowej linii, łączącej ich tereny z Bydgoszczą.

Temat linii powrócił na niedawnej debacie Bydgoskiego Ruchu Miejskiego „Dokąd zmierza transport publiczny w aglomeracji bydgoskiej”. Przybył na nią sam wójt Osielska, który poruszył temat wspomnianego węzła i nie wykluczył też współpracy z prywatnymi przewoźnikami przy stworzeniu komunikacji wewnątrz gminy. Wójt podkreślał, że współpracę z Bydgoszczą ocenia bardzo pozytywnie. – Dla nas jest to co prawda kosztowne, ale mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Liczba kursów będzie zwiększana – zadeklarował Sypniewski. I dodał, że niebawem zostanie uruchomiona nowa linia.

Nowa linia międzygminna w Osielsku i Dobrczu

Jak ustaliliśmy, nowe połączenie o numerze 41 ma kursować już od początku grudnia na trasie z Bydgoszczy (najpewniej z Dworca Leśne) przez Osielsko, Borówno, Dobrcz do Wudzyna. Na razie jednak nie są znane szczegóły, gdyż gmina Dobrcz chce uruchomienia jedynie sześciu kursów dziennie. Osielsko liczy natomiast, że 41 będzie miało też wariant skrócony, obsługiwany przez kolejnych sześć kursów. Przyszły kształt połączenia zależy też od możliwości finansowych ZDMiKP (gminy będą jednak – tak jak zawsze – dotować kursy) i kadrowych MZK. Te jednak – pomimo drastycznych cięć w komunikacji – wydają się być nie takie złe, gdyż od kilkunastu dni na więcej kursów linii 92 mogą liczyć mieszkańcy Białych Błot.

To nie koniec poprawy podmiejskiej oferty komunikacyjnej –  od 5 listopada mają zostać zwiększone liczby kursów na liniach 91 i 96. Ponadto, ma zostać uruchomiana linia dookólna nr 42 na trasie Błonie – Białe Błota – Kruszyn Krajeński – Ciele – Błonie.

Obecnie na terenie gminy Osielsko kursują następujące linie międzygminne: 93 z Dworca Leśne do Niw/Wilcza, 94 do Żołędowa/Nekli, 95 przejeżdżające przez Jarużyn i 98 jadące trasą okólną z Przylesia przez Czarnówczyn, Osielsko, Żołędowo, Maksymilianowo i Bożenkowo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 miesięcy temu

Brakuje kursu 98 z Osielska do Bydgoszczy tak aby dojechać do pracy na 6 rano. Także jak ktoś to z drogowców czyta to taki kurs by się przydał.

miejscowy
miejscowy
3 miesięcy temu

Znowu utną kursy w Bydgoszczy żeby na międzygminne było. A do końca roku jeszcze kilkunastu kierowców odchodzi także powodzenia. Z dnia na dzień nowych autobusów też się nie kupi także wezmą z centrum w ramach reorganizacji komunikacji.

Axe
Axe
3 miesięcy temu

Prawda jest taka, że i dla ZDMikP i Mzk Bydgoszcz takie linie to są najbardziej korzystne. Gminy dokładają się do kosztów. Nie ma korków, robi się dużo kilometrów.

Kat
Kat
3 miesięcy temu

Kolejna do dworca leśne bez sensu powielanie trasy , proponuje aby linia kończyła na rondzie Fordońskim lub Wyszyńskiego to dużo ułatwi dojazd do szkoł i pracy ludziom , 2 rzecz 93 powinno jechać przed 52 aby ludzie mogli się przesiąść w myslecinku bo jak na razie to tylko klną że nie ma dojazdu do centrum a kursy tną .

Andrzej
Andrzej
3 miesięcy temu

Proszę o połączenie Bydgoszcz – Niemcz w godzinach powrotu z pracy tak by nie czekać ok 1 godziny na następny autobus (dot.godz.14.00 – 15.00 )

dorota
dorota
2 miesięcy temu

Z Osiedla Leśnego to bez sensu, Chociaż jedna linia powinna prowadzić do centrum Bydgoszczy np.Ronda Jagiellonów lub Pl Kościeleckich.Dojazd z Leśnego do Centrum to kolejne 30 min , o które wydłuży się czas przejazdu. Ciekawe czy weekendy będą obsługiwane?