Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowa sala sportowa powstanie w Bydgoszczy. Budowa zakończy się w tym roku
okole bydgoszcz
28.02.2019 | 16:06

Nowa sala sportowa powstanie w Bydgoszczy. Budowa zakończy się w tym roku

Na zdjęciu: Nowa sala powstanie tuż obok budynku SOSW.

Fot. BB

Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 przy ulicy Granicznej 12 na Okolu zyska nową salę sportową z funkcją rehabilitacyjną. Dziś (28 lutego) podpisano umowę na realizację zadania. Budowa obiektu ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Nowoczesna hala sportowa ma powstać na terenie obok placówki oświatowej. Będzie ona dostosowana do potrzeb halowych odmian różnych dyscyplin sportu. Ponadto, w nowym budynku powstaną dwie sale do zajęć korekcyjnych, sala terapeutyczna i rehabilitacyjna, a także siłownia i pomieszczenia techniczne. Sama inwestycja ma zostać zrealizowana w ekspresowym tempie – roboty mają zacząć się 7 marca i potrwać do 30 listopada tego roku. Stan surowy zamknięty ma być wykonany do 1 września. Poniżej można zobaczyć wizualizacje nowego obiektu.

csm_Sala_sportowa_graniczna__OKOLE___2__fdda170210

Pamiętam, że ponad 2 lata temu radna Agnieszka Bąk rozmawiała z prezydentem Bruskim o budowie sali. Teraz możliwości finansowe miasta są takie, że można ją zrealizować – powiedział zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Dodał też, że przed podjęciem decyzji o budowie sali Rafał Bruski odwiedził ośrodek i złożył konkretną obietnicę budowy. – Dziś ona się spełnia – zakomunikował Sztybel.

Jesteśmy firmą z Torunia, ale kierownik budowy jest z Bydgoszczy i sprawnie poprowadzi tę inwestycję. Działamy w materii zamówień publicznych już od kilku lat. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie w postaci dwóch zrealizowanych i dwóch budowanych sal pozwoli na sprawne wykonanie tego obiektu, aby pod koniec tego roku mógł on zostać przekazany do użytkowania – stwierdził Bartosz Zielony, prezes zarządu firmy Revbud – wykonawcy inwestycji.

Radości z realizacji długo oczekiwanej sali nie kryje Alicja Kruzel, dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. – Wyrażam radość całej społeczności szkoły. Cieszą się dzieci i nauczyciele. Powstanie sali rozwiąże nam wiele problemów. Mamy bowiem wiele godzin lekcji wychowania fizycznego, ale też mnóstwo zajęć o charakterze sportowym, wymagających odpowiedniego zaplecza – mówiła, dziękując za wsparcie władzom.

Dyrektor Kruzel szczególnie podziękowała za aktywność Radzie Osiedla Okole i radnej miasta Agnieszce Bąk. Sama zainteresowana podziękowała prezydentowi Bruskiemu za wspomnianą wizytę w szkole, która poprzedziła rozpoczęcie starań o poprawę warunków kształcenia w SOSW. – Dzięki spotkaniu z Rafałem Bruskim rozpoczęły się konkretne działania i dzięki nim tutaj dzisiaj jesteśmy. Sala będzie służyć nie tylko zajęciom wychowania fizycznego, ale też spotkaniom i wydarzeniom – podkreśliła Bąk.

W ciągu 20-letniej działalności Rady Osiedla Okole SOSW zajmował zawsze ważne miejsce. Staraliśmy się wszelkimi sposobami wspomagać jego ważną misję. Byliśmy świadkami wdrażania w nim wielu innowacji. Niestety sprawy rehabilitacji ruchowej pozostawiały wiele do życzenia. Dwa lata temu powołaliśmy społeczny komitet wsparcia budowy sali. Cieszymy się, że nasza inicjatywa znalazła zrozumienie – powiedział Witold Schmidt, przedstawiciel rady osiedla.

Budowa sali pochłonie ponad 5 milionów złotych. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 1,6 miliona złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści