Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNową twarz budynku Banku Pocztowego mamy zobaczyć w przyszłym roku
16.06.2019 | 09:26

Nową twarz budynku Banku Pocztowego mamy zobaczyć w przyszłym roku

Na zdjęciu: Budynek Banku Pocztowego znajduje się przy rondzie Jagiellonów.

Fot. SF

O remoncie siedziby Banku Pocztowego przy Jagiellońskiej słyszymy od kilku lat. Przygotowania do tej inwestycji wciąż trwają. Kiedy planowany jest jej początek?

Dziesięciopiętrowy budynek siedziby Banku Pocztowego powstał w 1968 roku. Kilkanaście lat temu przeszedł on modernizację – w jej ramach przemalowano go na pomarańczowy kolor i zmieniono kształt przeszkleń od strony ulicy Jagiellońskiej. Wygląd obiektu szybko się zestarzał, dlatego też jego właściciele zaczęli myśleć o przeprowadzeniu jego remontu. Jednym z wariantów była też sprzedaż budynku i przeniesienie się do nowej siedziby, ale ten pomysł został zarzucony. Zamiast tego władze banku rozpoczęły przygotowania do modernizacji.

Wiosną 2017 roku Miejska Pracownia Urbanistyczna rozpoczęła prace nad planem miejscowym „Śródmieście-Jagiellońska 17”. Instytucja uzasadniła swoją prośbę projektem dobudowania do wieżowca panoramicznych wind w miejscu istniejących przeszkleń. W ramach inwestycji budynek ma zyskać też nową elewację. Plan został przyjęty rok temu. – Nowy plan będzie stanowił fragmentaryczną zmianę dotychczasowego. Wyznaczono nowe linie zabudowy, które umożliwią budowę windy w budynku – tłumaczyła w czerwcu 2018 dyrektor MPU Anna Rembowicz-Dziekciowska.

Wstępny projekt remontu elewacji banku spotkał się jednak z dużą krytyką lokalnych miłośników architektury. Interwencje w sprawie zmian w projekcie podjął plastyk miejski Marek Iwiński, ale projektant nie planował uwzględnienia pojawiających się uwag. Poniżej przedstawiamy, jak ma wyglądać budynek przy ulicy Jagiellońskiej po zmianach.

bank pocztowy bydgoszcz

Kiedy rozpocznie się przebudowa wieżowca? Inwestor w kwietniu tego roku złożył wniosek o pozwolenie na budowę, który wciąż jest rozpatrywany przez urzędników. Jak informuje rzecznik prasowy Banku Pocztowego Bartosz Trzciński, aktualnie prowadzone są prace remontowe wewnątrz budynku. – Prace dotyczące zewnętrznej części budynku rozpoczną się jeszcze w tym roku od wymiany okien w dolnej kondygnacji. Dalsze prace związane z zewnętrzną elewacją budynku rozpoczną się w przyszłym roku – to przede wszystkim te działania przyczynią się do nadania elewacji budynku nowego, odświeżonego oblicza – przekazuje rzecznik.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści