Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 12 • L 11
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPEKAES ma nową siedzibę i terminal w Bydgoszczy. W hali Waimei
01.05.2019 | 11:04

PEKAES ma nową siedzibę i terminal w Bydgoszczy. W hali Waimei

Na zdjęciu: PEKAES to jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce. Spółka oddała do użytku nową siedzibę w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

PEKAES – czołowy operator logistyczny w Polsce 29 kwietnia oddał do dyspozycji klientów terminal dystrybucyjny w Bydgoszczy. Mieści się on w nowej hali Waimea Logistic Park przy ulicy Mokrej. To już trzeci nowy magazyn PEKAES uruchomiony w tym roku.

PEKAES świadczy usługi logistyczno-przewozowe od 1958 roku. Siedziba spółki znajduje się w Błoniu pod Warszawą. Firma zapewnia kompleksową obsługę łańcucha dostaw, oferując pełen pakiet usług: dystrybucję drobnicową oraz częściową (zarówno na terenie kraju, jak i zagranicą), spedycję całopojazdową, morską, lotniczą i kolejową, dystrybucję przesyłek paczkowych, logistykę magazynową i towarów masowych, organizację przepraw promowych oraz usługi celne. Po niedawnym oddaniu do użytkowania powierzchni magazynowych w Kielcach i Białymstoku kolejnym etapem inwestycji w rozbudowę sieci terminali drobnicowych było otwarcie nowego terminalu w Bydgoszczy.

Zobacz również:

Nowa inwestycja Waimei w Bydgoszczy. Pierwsza taka hala w Polsce

Nowy terminal zajmuje 5000 mkw. powierzchni hali F wybudowanej w ramach kompleksu Waimea Logistic Park przy ulicy Mokrej 32. To dynamicznie rozwijający się zespół hal magazynowych – docelowo ma powstać tam sześć hal. Niedawno Waimea ogłosiła też plan realizacji Małych Magazynów – nowego obiektu o powierzchni blisko 12 tysięcy mkw. przy ulicy Mokrej i Chemicznej, który będzie przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw. Poza PEKAESem, najemcą hali F jest też firma DTS Transport.

W obiekcie oprócz części magazynowej wyposażonej w ponad 30 doków załadunkowych, zaprojektowano nowoczesną strefę socjalno-biurową, dokąd przeniesiono bydgoski oddział PEKAES. Terminal zlokalizowany jest w południowo-wschodnim rejonie miasta, na terenie jednego z największych centrów logistyczno-produkcyjnych Bydgoszczy. Spółka podkreśla, że znajduje się w doskonałym punkcie komunikacyjnym, w pobliżu budowanej drogi ekspresowej S5, która połączy Olsztyn, autostradę A1 oraz Bydgoszcz, Poznań i Wrocław.

– Uruchomienie terminala w Bydgoszczy wynika ze wzrostu wolumenu towaru obsługiwanego przez nas w tej części kraju. Dzięki dodatkowej powierzchni jesteśmy przygotowani na dalszy rozwój współpracy z naszymi Klientami w regionie. W dalszym ciągu planujemy rozwijać naszą sieć drobnicową i już wkrótce poinformujemy o kolejnych inwestycjach PEKAES w tym segmencie usług – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES. Warto dodać, że przedsiębiorstwo posiada 19 krajowych terminali dystrybucyjnych.

Oficjalne otwarcie nowej hali F Waimea Logistic Park, w której mieści się siedziba PEKAES, odbędzie się 8 maja o godzinie 13:00. Wezmą w nim udział przedstawiciele władz miejskich i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści