[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiany na Gdańskiej. Kamienice pójdą do rozbiórki [ZDJĘCIA]

Dodano: 02.07.2019 | 10:48

Na zdjęciu: Kamienice przy Gdańskiej 110 i 112 zostaną wyburzone.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od kilkunastu lat przy ulicy Gdańskiej – na odcinku pomiędzy Chodkiewicza a Kamienną – straszyły zniszczone kamienice. Ich czas dobiega końca. Budynki pod numerami 106, 108, 110 i 112 niebawem mają zostać wyburzone. A to nie jedyne zmiany, jakie zachodzą w tym rejonie Bydgoszczy.

Dwa piętrowe i jeden dwupiętrowy budynek od dawna znajdowały się w fatalnym stanie wizualnym i technicznym. Jednak jeszcze do niedawna były one zamieszkane, a na ich podwórzach, w znajdujących się tam budynkach gospodarczych, prowadzono działalność gospodarczą.

Jednak już niebawem w tym rejonie Gdańskiej nastąpią wielkie zmiany. Wiemy już, że kamienice przy Gdańskiej 108, 110 i 112 zostaną wyburzone. Wraz z budynkami mieszkalnymi rozebrane zostaną też znajdujące się w oficynie budynki gospodarcze, magazynowe i garażowe. Zajmują one spory obszar, sięgający niemal do terenów zielonych wokół przyszłego kampusu Akademii Muzycznej.

Rozbiórka oznacza, że przy Gdańskiej planowane są nowe inwestycje. Podmiotem, do którego należy teren jest bowiem znany bydgoski deweloper Moderator Inwestycje. To on i powiązana z nim spółka Home 4 złożyli wnioski o pozwolenie na wykonanie wyburzeń – jeden z nich został już wydany, natomiast drugi czeka na rozpatrzenie. Na razie jednak inwestor nie zdradza żadnych szczegółów swoich dalszych zamierzeń – można się jednak spodziewać, że planowane są tam nowe budynki mieszkalne. Warto dodać, że Moderator prowadzi obecnie sprzedaż lokali w odnowionej kamienicy przy Chodkiewicza 5, zlokalizowanej tuż obok terenu rozbiórek, a także planuje zrealizować wielki kompleks Osiedle BociaNowe w pobliżu pętli Rycerska.

Zmiany na Gdańskiej. Kamienice pójdą do rozbiórki [ZDJĘCIA]

Zobacz również:

Aldi powstaje przy Gdańskiej

Plany Moderatora wpisują się w kolejne zmiany w rejonie ulic Gdańskiej i Chodkiewicza. Pomimo opóźnienia związanego z brakiem finansowania, największym magnesem dla inwestorów jest wspomniana wyżej budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej. Projekt budynku wykonany przez pracownie Plus3 Architekci zakłada wykorzystanie znajdującej się tam glinianki jako elementu terenu zielonego wokół nowej siedziby szkoły.

Do budynku nowego kampusu będzie prowadzić przedłużenie ulicy Ignacego Paderewskiego, wokół którego powstają już budynki mieszkalne – swoją inwestycje Sens realizuje tam firma Budlex, a wcześniej powstał budynek Melody Folwark Deweloper. Działkę w tym rejonie posiada również IQ Development, która intensywnie zabudowuje tereny przy skrzyżowaniu Chodkiewicza i Sułkowskiego.

Zmiany na Gdańskiej obejmują też drugą stronę ulicy. Przy Gdańskiej 133 niedawno rozpoczęła się budowa czwartego w mieście marketu Aldi. Na terenie sięgającym aż do ulicy Kościuszki powstaje obiekt handlowy o powierzchni 900 mkw. Jego otwarcie planowane jest na przełom 2019 i 2020 roku.

Poniżej można zobaczyć obszar wyburzeń przy ulicy Gdańskiej. Zostaną one wykonane w najbliższych miesiącach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
3 lat temu

Sowa postawi swoje powtórki i będzie dobrze……

Biker
Biker
3 lat temu

Kiedy ścieżka rowerowa dojdzie z Chodkiewicza do Gdańskiej?