Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe informacje w sprawie tragicznego pożaru w bloku. Zginął 99-latek
straż bydgoszcz
26.03.2019 | 11:02

Nowe informacje w sprawie tragicznego pożaru w bloku. Zginął 99-latek

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Picjumbo

Jedna osoba zginęła, a szesnaście trafiło do szpitala – to bilans groźnego pożaru, do jakiego doszło wczoraj przed godziną 18:00 w budynku wielorodzinnym na włocławskim Południu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 marca w jednym z czteropiętrowych bloków przy ulicy Dziewińskiej we Włocławku. Jak relacjonowali strażacy, w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Na miejsce niezwłocznie udały się wszystkie służby.

Z budynku ewakuowano 80 osób, z czego dwanaście z nich (w tym szóstka dzieci) zostało przewiezionych do szpitala. Hospitalizacji wymagało również czterech policjantów, udzielających pomocy przy wyprowadzaniu mieszkańców z zadymionego bloku.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znaleziono zwłoki 99-letniego mężczyzny. Zaraz po tragedii rozpoczęły się działania, mające na celu wyjaśnienie jej przyczyn. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, który polecił zabezpieczyć zwłoki do dalszych badań. Przy oględzinach obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa i biegły lekarz patomorfolog. Dziś (26 marca) śledczy kontynuują gromadzenie materiału dowodowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści