Bydgoszcz
12C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
17C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe informacje w sprawie tragicznego pożaru w bloku. Zginął 99-latek
straż bydgoszcz
26.03.2019 | 11:02

Nowe informacje w sprawie tragicznego pożaru w bloku. Zginął 99-latek

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Picjumbo

Jedna osoba zginęła, a szesnaście trafiło do szpitala – to bilans groźnego pożaru, do jakiego doszło wczoraj przed godziną 18:00 w budynku wielorodzinnym na włocławskim Południu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 marca w jednym z czteropiętrowych bloków przy ulicy Dziewińskiej we Włocławku. Jak relacjonowali strażacy, w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Na miejsce niezwłocznie udały się wszystkie służby.

Z budynku ewakuowano 80 osób, z czego dwanaście z nich (w tym szóstka dzieci) zostało przewiezionych do szpitala. Hospitalizacji wymagało również czterech policjantów, udzielających pomocy przy wyprowadzaniu mieszkańców z zadymionego bloku.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar znaleziono zwłoki 99-letniego mężczyzny. Zaraz po tragedii rozpoczęły się działania, mające na celu wyjaśnienie jej przyczyn. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, który polecił zabezpieczyć zwłoki do dalszych badań. Przy oględzinach obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa i biegły lekarz patomorfolog. Dziś (26 marca) śledczy kontynuują gromadzenie materiału dowodowego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści