Bydgoszcz
12C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowe miejsca do składowania odpadów. PSZOK ruszają 1 marca
pszok bydgoszcz jasiniecka
26.02.2019 | 16:16

Nowe miejsca do składowania odpadów. PSZOK ruszają 1 marca

Na zdjęciu: Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ulicy Jasinieckiej.

Fot. BB

W piątek, 1 marca uruchomione zostaną dwa z trzech powstałych nowych punkty selektywnej zbiórki odpadów. Tego samego dnia zakończą działalność dotychczasowe miejsca przyjmowania zbędnych przedmiotów.

Trzy nowe PSZOK powstawały od połowy zeszłego roku. Koszt ich budowy to ponad osiem milionów złotych, z czego 5,7 miliona pokryło dofinansowanie z z unijnego programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Powstały one w następujących lokalizacjach – przy ulicy Ołowianej 43, Jasinieckiej 7a i Inwalidów 15. Za wykonanie pierwszego punktu odpowiadała firma Budimex Budownictwo, a pozostałych dwóch – Kontbud.

W ramach budowy punktu przy ulicy Inwalidów zaplanowano również powstanie salki edukacyjnej, która będzie wykorzystana do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkie PSZOK zostały natomiast wyposażone w tablice edukacyjne i informacyjne. Na terenie wybudowanych punktów planuje się również utworzenie pomieszczeń, w których będą przyjmowane przedmioty do ponownego użycia. Po naprawie będą one mogły zyskać drugie życie.

Od 1 marca odpady komunalne można dostarczać do PSZOK-ów przy Ołowianej 43 i Jasinieckiej 7a. Otwarcie PSZOK przy Inwalidów 15 zaplanowano na 1 kwietnia. Urząd miasta informuje, że wraz z początkiem marca zostaną zamknięte dotychczas działające punkty selektywnej zbiórki przy ulicy Inwalidów 45, Smoleńskiej 154 i Podmiejskiej 4.

Wszystkie trzy nowe PSZOK będą czynne od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem świąt), od godziny 8:00 do 20:00. Mieszkańcy mogą dostarczyć do nich:

•    odpady zielone,
•    przeterminowane leki,
•    chemikalia,
•    akumulatory, zużyte baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
•    meble i inne odpady wielkogabarytowe,
•    odpady budowlane, rozbiórkowe,
•    zużyte opony powstające w gospodarstwach domowych, pochodzących z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton,
•    popioły,
•    odzież i tekstylia.

Odpady dostarczone na teren punktów będą tam czasowo magazynowane, po czym trafią do dalszego przetwarzania – w pierwszej kolejności ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami. Miasto informuje, że do PSZOK nie można dostarczać zmieszanych odpadów komunalnych, metali oraz odpadów zawierających azbest.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści