Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowy budynek Akademii Muzycznej coraz bliżej realizacji. Powstaje makieta
16.11.2017 | 16:37

Nowy budynek Akademii Muzycznej coraz bliżej realizacji. Powstaje makieta

Znamy kolejne szczegóły dotyczące nowego gmachu bydgoskiej uczelni.

Na zdjęciu: Makietę nowej siedziby Akademii Muzycznej będzie można niebawem zobaczyć w Bydgoszczy.

Fot. PLUS3 Architekci

Trwają prace projektowe nad nowym kampusem Akademii Muzycznej. Niedawno pracownia PLUS3 Architekci zaprezentowała makietę przedstawiającą inwestycję.

Nowa siedziba uczelni powstanie na terenie pomiędzy ulicami: Kamienną, Chodkiewicza i Sułkowskiego, w pobliżu dawnej glinianki. Architekci zamierzają uwzględnić w koncepcji otoczenie budynku i stworzyć wokół niego park, którego centralnym punktem będzie istniejący zbiornik wodny.

W lipcu pracownia PLUS3 zaprezentowała nowe wizualizacje obiektu. W nowym gmachu powstaną cztery sale – symfoniczna, kameralna, teatralno-operowa i organowa. Fasada od strony glinianki ma być w większości wykonana ze szkła.

– Makieta jest jeszcze w trakcie wykańczania. Termin jej oficjalnego przekazania wyznaczono na grudzień. To inwestor zadecyduje, gdzie umieści makietę – powiedział nam Krzysztof Bagiński z pracowni PLUS3.

Jak poinformował kanclerz Akademii Marek Czerski, makieta będzie wystawiona w budynku głównym Akademii Muzycznej przy ul. Słowackiego 7. Jej prezentacja odbędzie się niebawem. Nie jest jednak wykluczone, że na etapie tworzenia projektu wykonawczego mogą zostać wprowadzone pewne zmiany.

– Pomysł wykonania makiety jest bardzo interesujący. Koncepcję budynku zatwierdzono w lipcu bieżącego roku. Makieta to wyłącznie wizualizacja – mówi kanclerz.

Na zdjęciach przedstawiających makietę można jednak zauważyć, że przed głównym wejściem do budynku zaprojektowano kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Mieszkańcy wyrażający swoją opinie na forum architektoniczno-urbanistycznym Skyscrapercity, twierdzą, że ulokowanie stanowisk postojowych dla pojazdów w takim miejscu popsuje odbiór budynku oraz utrudni ruch pieszy. Sam projekt cieszy się wielkim uznaniem; na forum pojawiają się liczne głosy, że stanie się on nowym symbolem Bydgoszczy.

– Ilość miejsc na zewnątrz jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Powstanie też parking podziemny – powiedział Czerski.

Projekt wykonawczy nowej siedziby Akademii Muzycznej ma być oddany w połowie przyszłego roku. Prace budowlane miałyby ruszyć kilka miesięcy później.


Powiązane treści