Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNowy most Kazimierza Wielkiego już dostępny dla kierowców [ZDJĘCIA]
27.10.2023 | 22:44

Nowy most Kazimierza Wielkiego już dostępny dla kierowców [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Alicja Chrobak

Od czwartkowego (27 października) wieczora ruch między Fordońską a Toruńską jest prowadzony nowym mostem Kazimierza Wielkiego. Na czas przebudowy dojazdów, stara przeprawa została zamknięta. 

Pierwsze auta na nowej przeprawie drogowej w ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego pojawiły się około godziny 20:00 w… absolutnych ciemnościach. Oświetlenie mostu nie zostało bowiem włączone, jednak już w piątkowy wieczór lampy już świeciły pełnym blaskiem. Przypomnijmy, że ruch na otwartym obiekcie odbywa się w obu kierunkach – w czwartek zamknięto bowiem stary most. Firma Trakcja buduje do niego nowe dojazdy. Zachodnia konstrukcja jest natomiast wciąż dostępna dla pieszych. By jednak na nią dojść, trzeba pokonać parking przy WSB.

Wraz z otwarciem nowego mostu oddano do użytku skrzyżowanie ul. Toruńskiej z Kazimierza Wielkiego; tymczasowo funkcjonuje na nim ruch okrężny, a piesi mogą poruszać się nim jedynie po zachodniej stronie. Trwa też likwidacja tymczasowego wjazdu na most przy ogródkach działkowych.

Po dwóch latach kierowcy najbardziej czekają jednak na udostępnienie obu jezdni ulicy Fordońskiej – na szczęście od kilku dni na południowej jezdni trwają prace nad nawierzchnią. W piątek ekipy budowlane kładły masę bitumiczną m.in. po stronie uczelni; niezależnie od inwestycji realizowanej przez Trakcję przebudowywane jest skrzyżowanie z Iławską. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie jezdnia w stronę Fordonu zostanie ponownie otwarta.

W poniedziałek próba nowego mostu tramwajowego

30 listopada – według naszych informacji około godziny 10:00 – swój debiut na moście zaliczy natomiast tramwaj. Tego dnia odbędzie się bowiem próba konstrukcji przeznaczonej dla pojazdów szynowych. Ma ona zostać otwarta już początku listopada, gdyż przez pewien czas będą na nim pojawiać tramwaje jadące Toruńska. ZDMiKP chce wykorzystać udostępnienie mostu do ruchu na zamknięcie torowiska na Toruńskiej przy Perłowej w celu przeprowadzenia tam ostatnich prac, takich jak rozwieszenie sieci trakcyjnej. W grudniu przewidziano natomiast uruchomienie docelowego układu linii tramwajowych i autobusowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
4 miesięcy temu

Most nie jest otwarty – uruchomiono jego nową część, zamykając starą. Ruch samochodowy jak był utrudniony tak dalej jak. Poza tym nawierzchnia tego nowego mostu moim zdaniem jest już nierówna – chyba że tak ma być!

Waclaw
Waclaw
4 miesięcy temu

Nawierzchnia jest nierówna, ale mnie to nie dziwi. Niedawno 'podziwiałem’ falowany cokół na nowo wykafelkowanej klatce schodowej. Po prostu ludzie to coraz gorsze pierdoły. Kiedyś słyszałem, że szczyt ludzkich możliwości był gdzieś na przełomie XIX I XX wieku, i to chyba jest prawda.

Jioo
Jioo
4 miesięcy temu

Nie JUŻ tylko dopiero otwarty

Artur
Artur
4 miesięcy temu

Nie most tylko pół mostu jest otwarte. Więc nic się nie zmieniło. Cały czas można przejechać jedną nitką mostu tylko nową a stara jest zamknięta