Bydgoszcz
-18C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -16 • L -19
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowy plac zabaw na Bartodziejach. Powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [ZDJĘCIA]
Bydgoszcz_Bartodzieje_Plac Zabaw - SF (16)
24.12.2020 | 11:52

Nowy plac zabaw na Bartodziejach. Powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowy plac zabaw na Bartodziejach niebawem zostanie udostępniony do użytku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kończą się prace związane z budową integracyjnego placu zabaw na Bartodziejach. To inwestycja, która jest zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Plac zabaw powstaje m.in. w pobliżu nowopowstałego budynku mieszkalnego Balaton Apartamenty. – Najmłodsi bydgoszczanie będą mogli bawić się na urządzeniach kojarzących się z morskimi wyprawami – słyszymy na Jezuickiej.

W miejscu dotychczasowych urządzeń, zamontowane zostały nowe – to zestaw m.in. przypominający statek oraz wrak kutra, jest także czerwony krab, po którym można się wspinać. Pojawiły się też trampolina, karuzela, piaskownica, steppery, huśtawki, ale także urządzenie przypominające ster, które po odpowiedniej liczbie obrotów wytworzy prąd, pozwalający na elektroniczne opowiadanie tematycznych historii czy proponowanie ciekawych zabaw.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tak mają wyglądać miejskie kąpieliska nad Brdą i Balatonem. Zobacz wizualizacje


Prace rozpoczęły się w listopadzie. – Po zakończeniu inwestycji, plac zostanie objęty pięcioletnią gwarancją – mówią urzędnicy i zapewniają, że teren dla mieszkańców zostanie udostępniony niebawem, gdy dokonane zostaną niezbędne odbiory.

Powstanie placu zabaw trafiło do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Miasto przekazało, że wartość inwestycji to niemal 400 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści