Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 12
8C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowy trener piłkarzy bydgoskiej Polonii. Czy na 100-lecie klub wróci do IV ligi?
IV liga piłki nożnej_ Unia Drobex Solec Kujawski - KP Polonia Bydgoszcz_ AR (50)
13.07.2019 | 18:49

Nowy trener piłkarzy bydgoskiej Polonii. Czy na 100-lecie klub wróci do IV ligi?

Na zdjęciu: W nadchodzących rozgrywkach piłkarze Polonii - z prawej kapitan Robert Sawicki zagrają w klasie okręgowej.

Fot. Aleksander Ryska

Dariusz Porbes poprowadzi w sezonie 2019/2020 Polonię Bydgoszcz, spadkowicza z IV ligi – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

Tajemniczy komunikat o nowym trenerze został opublikowany przez sam klub kilkanaście godzin temu. Wynikało z niego, że od przyszłego tygodnia biało-czerwonych poprowadzi szkoleniowiec, który w trakcie kariery piłkarskiej występował w ekstraklasie (będąc precyzyjnym – w ówczesnej I lidze), a jako szkoleniowiec prowadził kluby na poziomie III ligi.

Nam udało się ustalić, że po spadku do klasy okręgowej zespół polonistów poprowadzi Dariusz Porbes. W przeszłości grał on w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Zawiszy, przywdziewał jako zawodnik również trykot Polonii. Jako trener odpowiada za pierwszy, historyczny awans Unii Solec Kujawski do III ligi, prowadził na tym samym szczeblu również Start Warlubie. Kilka lat temu był już zresztą związany z klubem z ulicy Sportowej – prowadził w nim zespół juniorów starszych.

Dariusz Porbes, który w listopadzie skończy 47 lat, jest wychowankiem Polonii. Pierwszy trening z zawodnikami ma poprowadzić w nadchodzącą środę.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści