Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Obiecujący występ Oliviera Buszkiewicza. „Każdy każdego napędza”

Dodano: 12.04.2024 | 15:02

Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz w obiecującym stylu rozpoczął sezon 2024.

Fot. Szymon Fiałkowski

Olivier Buszkiewicz drugi sezon z rzędu będzie młodzieżowcem ABRAMCZYK Polonii Bydgoszcz. O ile przed rokiem był w cieniu Wiktora Przyjemskiego, tak teraz może stać się ważnym ogniwem drużyny.

Buszkiewicz trafił do ABRAMCZYK Polonii przed rokiem po niezłym sezonie w Poznaniu, gdy w II lidze miał średnią 1,167. Poziom wyżej w Bydgoszczy wyniki były trochę gorsze i zakończył rozgrywki ze średnią 0,784.

Po zakończeniu sezonu Buszkiewicz został w Bydgoszczy, ale do formacji młodzieżowej dołączyli Franciszek Karczewski i Franciszek Majewski. W kadrze są także Bartosz Nowak oraz Emil Maroszek i Adam Putkowski. Dwaj ostatni na razie mogą jeździć tylko w DMPJ.

Pokonał Przedpełskiego

W otwierającym sezon Kryterium Asów Buszkiewicz jako rezerwowy wyjechał na tor dwa razy i punktu nie zdobył, ale w jednym z wyścigów niemal pokonał Wiktora Przyjemskiego. W sparingu w Toruniu zdobył trzy punkty w trzech startach, choć nie pokonał żadnego z rywali. Naprawdę udany był czwartkowy mecz z Apatorem w Bydgoszczy. Buszkiewicz zdobył 5 punktów z bonusem w dwóch startach. Szczególnie mógł się podobać w swoim drugim biegu, gdy skutecznie zaatakował Pawła Przedpełskiego.

– Cieszę się z tego wyniku. Razem z trenerem stwierdziliśmy, że skończymy na tych dwóch dobrych wyścigach – mówił nam Buszkiewicz po zakończeniu meczu. – Przed nami jeszcze dalsza praca. W piątek też mamy trening, sprawdzimy jeszcze inne motory i popracujemy nad startami – stwierdził 20-latek.

Jest pozytywna rywalizacja

Duży wybór w formacji młodzieżowej sprawia, że zawodnicy muszą rywalizować o miejsce w składzie. Na razie jednak wydaje się to dawać korzyści, bo w meczu z Toruniem bydgoscy juniorzy wypadli całkiem dobrze, a już na pewno zdecydowanie lepiej niż ich rówieśnicy zza miedzy. Po meczu Buszkiewicz z Karczewskim wymieniali się jeszcze spostrzeżeniami.

– Na pewno nas to motywuje. To jest taka sportowa rywalizacja i każdy każdego napędza – mówił nam Buszkiewicz. W awizowanym składzie na mecz z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski znalazł się on pod numerem 14, a Karczewski pod 15.

– Na pewno chcielibyśmy, żeby ta liga już się rozpoczęła, ale podchodzimy do tego na spokojnie. Robimy swoje i skupiamy się na tym, aby w niedzielę pojechać jak najlepiej – zapowiedział Buszkiewicz.

Obiecujący występ Oliviera Buszkiewicza. "Każdy każdego napędza"

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments