Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd 1 maja zmiany w komunikacji. Dotyczą kilku linii tramwajowych i autobusowych
27.04.2021 | 12:26

Od 1 maja zmiany w komunikacji. Dotyczą kilku linii tramwajowych i autobusowych

Na zdjęciu: Na linii nr 9, kursującej z Glinek przez Kujawską do pętli Rycerska, w godzinach szczytu będą kursować składy, które zabiorą więcej pasażerów.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Od soboty, 1 maja Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Będą one dotyczyły kilku linii tramwajowych i autobusowych.

Wraz z nadejściem sezonu, drogowcy tradycyjnie wprowadzają tzw. letni rozkład jazdy na linii nr 73. Od 1 maja część jej kursów z Kapuścisk będzie obsługiwać rejon ogródków działkowych przy ulicy Inwalidów – autobusy będą dojeżdżać do pętli Dworzec Bielawy we wszystkie dni tygodnia. W najbliższą sobotę uruchomiona zostanie także międzygminna linia sezonowa nr 40 z pętli Przylesie do Ostromecka. Tak jak w poprzednich latach, będzie kursować w soboty, niedziele i święta.


CZYTAJ TAKŻE: ZDMiKP nie daje Miedzynowi nadziei na poprawę komunikacji. Temat autobusu na Górny Taras wstrzymany, a 56 i 62 „kursują lepiej”


Od 1 maja wprowadzone zostaną również korekty w funkcjonowaniu linii tramwajowych. Na linii nr 1 (Wilczak – Las Gdański) tramwaje niskopodłogowe będą kursować również po godzinie 19:00. Na liniach nr 4 (Bielawy – Glinki) i nr 9 (Glinki – Rycerska przez Kujawską) w godzinach szczytu będzie kursować większy tabor. Dodatkowo wprowadzone zostaną korekty minutowe w rozkładach jazdy linii nr 1, 3 i 6. Nowe rozkłady jazdy dla linii 1, 3, 6 i 9 oraz 40 i 73 są już dostępne na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (zdmikp.bydgoszcz.pl) w sekcji „Rozkłady jazdy”.

ZDMiKP przypomina, że w dniach 1 maja (sobota) i 3 maja (poniedziałek) komunikacja zbiorowa będzie funkcjonować według niedzielnych rozkładów jazdy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści