Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Od środy spore zmiany w ruchu na Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego [SCHEMAT]

Dodano: 24.08.2021 | 11:39

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego zostaną wprowadzone w środę, 25 sierpnia.

Fot. ZDMiKP

Od środy, 25 sierpnia rozpoczną się utrudnienia w ruchu na ulicy Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego. Zmiany związane są z budową nowych mostów – tramwajowego i drogowego.

Umowa z firmą Trakcja na realizacje nowych przepraw nad Brdą została podpisana w lipcu. Przygotowania do prac budowalnych rozpoczęły się kilka tygodni temu. – Wykonawca prowadził wycinkę drzew przy istniejącej przeprawie i przygotowywał dogodne drogi dojazdowe do rzeki. Obecnie trwa przygotowanie zaplecza budowy – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. Po wykonaniu wszystkich robót przygotowawczych, wprowadzane będą zmiany w istniejącej organizacji ruchu, co pozwoli rozpocząć roboty przy budowie nowych mostów.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE NOWYCH MOSTÓW KAZIMIERZA WIELKIEGO


Pierwsze poważne zmiany w organizacji ruchu nastąpią w środę, 25 sierpnia. Wówczas nastąpi zamknięcie zanikającego pasa na Kazimierza Wielkiego, na wysokości Optimum Parku/WSB, skrajnego lewoskrętu z ulicy Fordońskiej w Kazimierza Wielkiego, a także środkowego pasa do jazdy na wprost na wlocie ulicy Łęczyckiej. Schemat zmian znajdziecie pod tekstem!

Wprowadzone zostaną także miejscowe zwężenia jezdni ulicy Fordońskiej na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Iławskiej oraz zamknięcie wjazdu na stację paliw Shell – dodaje Okoński. Wjazd na stację będzie możliwy jedynie od strony północnej, od strony Lidla. Rzecznik prasowy ZDMiKP dodaje, że w obrębie placu budowy wystąpi też lokalne wygrodzenia chodnika.

Okoński wskazuje, że zamknięcie powyższych pasów umożliwi od 30 września montaż płyt betonowych w torowisku na ulicy Fordońskiej (na wysokości ul. Sobieszewskiej – od strony centrum i ul. Iławskiej – od strony Fordonu), na których ułożone zostaną rozjazdy nakładkowe.Prace przy montażu płyt w torowisku będą wykonywane w godzinach nocnych i nie będą w żaden sposób kolidować z ruchem tramwajowym oraz kołowym – wyjaśnia rzecznik.
Zmian w ruchu tramwajowym należy spodziewać się w weekend 3-5 września: od piątku, godz. 18:00 do niedzieli, 5 września (godzin nocnych) kursy na odcinku Wyścigowa – Bałtycka zostaną zawieszone. Tramwaje linii 3, 5, 7 i 10 z Fordonu będą kursować do pętli Wyścigowa a od strony centrum – do pętli Bałtycka. Pomiędzy Bałtycką a Wyścigową uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

W poniedziałek, 6 września tramwaje powrócą na swoje stałe trasy, jednak na odcinku w rejonie mostu Kazimierza Wielkiego będą poruszały się wahadłowo po jednym torze przy wykorzystaniu wcześniej zamontowanych rozjazdów. Zmiany wywołają opóźnienia w ruchu tramwajów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lechu
Lechu
2 lat temu

Zajebiscie, kolejne korki gwarantowane

observer
observer
2 lat temu

Firma Trakcja ma na swoich budowach 3 do 5 lat opóźnień. Zobaczymy jak to będzie u nas.

pieszy pasażer
pieszy pasażer
2 lat temu

Niezły syf.

jaximus
jaximus
2 lat temu

Do kiedy ten syf miedzy fabryczna i baltycka bedzie? Bo to co sie dzisiaj dzieje jadac z kapuscisk czy wyzyn na fordon to istne szalenstwo.