Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 3 • L 1
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOficjalnie: Sokół Radomin zagra w IV lidze
Maciej Jarzembowski, Chemik Bydgoszcz, Sokół Radomin, 2013 - ST
03.08.2017 | 12:56

Oficjalnie: Sokół Radomin zagra w IV lidze

Piłkarze Chemika i Polonii mają nowego rywala w rozgrywkach ligowych.

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika rywalizowali z Sokołem Radomin w klasie okręgowej.

Fot. ST

Piłkarze Sokoła Radomin zagrają w IV lidze. W czwartek klub odpowiedział na zaproszenie do rozgrywek, które otrzymał od Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj także: Strażak/Wda II Przechowo wycofał się z IV ligi

Miejsce w IV lidze zwolniło się po wycofaniu beniaminka Strażaka/Wdy II Przechowo. Sokół jako trzeci zespół na finiszu klasy okręgowej otrzymał od KPZPN propozycję zastąpienia drużyny ze Świecia. Po rozmowach władz klubu, a także władz miasta zdecydowano się wykorzystać okazję. W czwartek po południu oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać związek.

W najbliższy weekend Sokół nie rozegra meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski. W ramach późnego dołączenia do ligi otrzymał czas na przygotowanie się do rozgrywek. – Większych transferów nie przewidujemy, bo wiadomo, jakie są teraz możliwości. Będziemy jeszcze szukać jednego bramkarza i będziemy bazować na tym zespole, który miał grać w klasie okręgowej – mówi trener Sławomir Rożek.

Niedługo w Radominie pojawią się przedstawiciele KPZPN-u, którzy zweryfikują, jakie prace będą musiały zostać wykonane na stadionie, aby przystosować je do wymogów regulaminowych. Obiekt na pewno zostanie ogrodzony. Dostawione zostaną też trybuny dla miejscowych i gości. Pierwszy mecz w IV lidze Sokół rozegra  12/13 sierpnia z Liderem Włocławek. Z Chemikiem zmierzy się 16 września, a z Polonią – 4 listopada


Powiązane treści