Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa rewitalizacja ogrodu botanicznego. Ostatnie dni, aby go odwiedzić

Dodano: 25.10.2022 | 11:02

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW przechodzi rewitalizację.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest rewitalizowany. Na wiosnę będzie można zobaczyć jak bardzo się zmienił.

Do końca października 2022 roku można zwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zanim zostanie zamknięty na okres jesienno-zimowy. Jednak obecnie część ogrodu jest wyłączona ze zwiedzania ze względu na trwające prace.

Od kilkunastu miesięcy trwa rewitalizacja i ma się ona zakończyć wiosną przyszłego roku. Do tej pory został rozebrany stary budynek dydaktyczny i magazyny, a na ich miejscu pojawił się nowy budynek. Został on już ocieplony i zamontowano stolarkę okienną i drzwiową. Teraz trwają prace elewacyjne i wykończenia wewnątrz obiektu.

W ramach inwestycji wykonano część robót ziemnych związanych z instalacjami zewnętrznymi- wodociągowymi, kanalizacyjnymi i elektrycznymi. Obecnie trwa wymiana wodociągowych przyłączy do nieruchomości. Rozpoczęto też prace nad wykonaniem nawierzchni ścieżek oraz trwają przygotowania do montażu wiaty.

Na przyszły rok zaplanowano remont budynku nad stawem, który dodatkowo zyska nowy pomost. Wymieniony zostanie też dach budynku przy ul. Niemcewicza 2.

Koszt całej inwestycji wynosi 4 470 957,43 zł. Projekt otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 938 146,86 zł. Inwestycja została również wsparta funduszami z budżetu państwa w wysokości 313 028,65 zł.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bago
bago
9 miesięcy temu

A jak widzicie takie słupki ogrodowe – https://bercal.pl/produkty/oferta/oswietlenie-zewnetrzne-ogrodowe-i-uliczne/slupki-ogrodowe/ ? Trafiona opcja czy tak średnio? Jaki kierunek sugerujecie?