Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOpublikowano rozporządzenie ws. nowych obostrzeń. Są zmiany w zapisach dotyczących sportu
25.03.2021 | 22:18

Opublikowano rozporządzenie ws. nowych obostrzeń. Są zmiany w zapisach dotyczących sportu

Na zdjęciu: Grzegorz Adamski wraz z kolegami z Chemika Moderatora gra w lidze makroregionalnej juniorów. Nie wiadomo, czy rozgrywki będą kontynuowane

Fot. Szymon Fiałkowski

Opublikowane zostało rozporządzenia dotyczące obostrzeń obowiązujących od soboty, 27 marca. W porównaniu z poprzednim aktem prawnym usunięto zapisy umożliwiające prowadzenie zajęć sportowych i rozgrywanie meczów dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy, że minister Adam Niedzielski zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej ograniczenie działalności obiektów sportowych. Podobne obostrzenia funkcjonowały już w ostatnich dniach, ale dopuszczone były m.in. zmagania sportowców zawodowych, dzieci i młodzieży, a także sportowców pobierających stypendium sportowe ustanowione przez klub. Dzięki temu ostatniemu zapisowi w najbliższy weekend zostaną wznowione rozgrywki IV ligi.

W opublikowanym w czwartek wieczorem rozporządzeniu dot. obostrzeń obowiązujących od soboty, 27 marca, zmieniono brzmienie zapisów dotyczących wyjątków, w których możliwe jest organizowanie wydarzeń sportowych.  W porównaniu z poprzednim rozporządzeniem  usunięto fragment zezwalający na wydarzenia, współzawodnictwo i prowadzenie zajęć sportowych w przypadku dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Wszystko wskazuje więc na to, że już od najbliższego weekendu rozgrywki młodzieżowe będą zawieszone.

Jeszcze w czwartek, po konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Adama Niedzielskiego, Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym poinformował, że szczegółowe informacje na temat kontynuowania rozgrywek piłkarskich wyda po ukazaniu się rozporządzenia precyzującego ogłoszone na konferencji decyzje. Można więc spodziewać się, że oficjalna decyzja ws. kontynuowania rozrywek w województwie kujawsko-pomorskim zostanie przedstawiona w piątek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści