Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 12 • L 12
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeOsielsko wyprzedza Bydgoszcz. Trwają testy aplikacji do zgłaszania usterek
Osielsko_SG (1)
08.04.2019 | 13:10

Osielsko wyprzedza Bydgoszcz. Trwają testy aplikacji do zgłaszania usterek

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda

Na terenie gminy Osielsko, na wniosek radnego Pawła Kamińskiego, ruszają dwumiesięczne testy narzędzia Naprawmyto.pl, służącego do zgłaszania usterek. 

Naprawmyto.pl to narzędzie umożliwiające zgłaszanie problemów dotyczących infrastruktury na terenie miasta i gminy (np. niedziałające oświetlenie, uszkodzenia urządzeń na placach zabaw itp.), bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji na telefon komórkowy, tablet bądź przez stronę internetową. Dzięki inicjatywie radnego Pawła Kamińskiego Naprawmyto.pl będzie testowane na terenie gminy Osielsko.

Zobacz również:

Aplikacją w brud i usterki. Czy takie narzędzie ruszy w Bydgoszczy?

Od 5 kwietnia do 13 maja mieszkańcy będą mogli zgłaszać problemy na terenie gminy, przy okazji testując oprogramowanie na swoich urządzeniach. Testy są możliwe wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Naprawmyto.pl.

Po tym okresie zbierzemy opinie mieszkańców na temat produktu – informuje gmina. Do tej pory zgłoszono osiem usterek – problemy na drodze rowerowej w Bożenkowie, uszkodzoną ławkę w Żołędowie, brak utrzymania na drodze rowerowej Niemcz-Żołędowo, problemy na ulicy Konopnickiej w Niemczu, niebezpieczne przejście dla pieszych na Szosie Gdańskiej, zmiany na placu zabaw w Osielsku i kłopoty z wywozem śmieci. Wszystkie zgłoszenia można obserwować na stronie naprawmyto.pl/osielsko

Aby uczestniczyć w testowaniu aplikacji należy zarejestrować się jako użytkownik do portalu naprawmyto.pl i do każdego zgłoszenia dodawać przynajmniej jedno zdjęcie problemu. Tylko takie zgłoszenia będą analizowane. Wszelkie anonimy lub zgłoszenia bez zdjęć nie będą brane pod uwagę – podkreśla urząd gminy.

Dzięki trwającym testom, gmina Osielsko jest znacznie bliżej wprowadzenia narzędzia do zgłaszania usterek i zaniedbań niż Bydgoszcz. O konieczności uruchomienia Naprawmyto.pl (bądź jego odpowiednika) apelują bydgoscy społecznicy (m.in. piszący na naszych łamach Adam Dziura) czy radny Szymon Róg. Miasto wciąż rozważa wprowadzenie takiej aplikacji, ale nie w ramach Naprawmyto.pl tylko projektu Infostrada Kujaw i Pomorza. Na razie jednak nie ma żadnej daty, kiedy można spodziewać się nowych informacji ws. aplikacji. Jak informował w lutym Adam Dziura, prace nad Infostradą utknęły w martwym punkcie.

W odpowiedzi na wystosowany przez Pana wniosek w zakresie jn. Wydział Informatyki Urzędu Miasta Bydgoszczy wyjaśnia, iż w chwili obecnej, ze względu na duże opóźnienia w projekcie Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0 trwają rozmowy z Urzędem Marszałkowskim na temat sposobów dalszej realizacji projektu i odpowiedzialności poszczególnych członków – cytował odpowiedź ratusza.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Adas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adas
Gość

Aplikacja nie działa. Ale za to strona jest bardzo dobrze zoptymalizowana dla mobilnych przeglądarek. Można to w tekście poprawić.

Powiązane treści