Osielsko z kilkumilionowym dofinansowaniem na rozbudowę dróg
Dodano: 29.04.2020 | 13:44Na zdjęciu: Osielsko otrzymało ponad 3,5 miliona złotych dofinansowania na budowę dróg.
Fot. MR/archiwum
Gmina Osielsko uzyskała dofinansowanie na rozbudowę ul. Jana Pawła II i Al. Mickiewicza.
Jak informuje urząd gminy, dotacja pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. To instrument finansowy, który pomaga gminom i powiatom budować i modernizować system dróg lokalnych, będący bardzo ważnym uzupełnieniem sieci autostrad i dróg ekspresowych.
W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że rozbudowa ulicy Jana Pawła i al. Mickiewicza w Osielsku i Niemczu trafiła na listę zadań, uwzględnionych w nowym naborze w ramach tego programu. Gmina zawnioskowała o rządowe dofinansowanie w kwocie 3,5 miliona złotych.
Gmina Osielsko podaje, że na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3 589 582 złotych. Warto dodać, że rozbudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Jeziorańskiej do Al. Mickiewicza oraz Al. Mickiewicza w Osielsku i Niemczu znalazła się w projekcie budżetu gminy na 2020 rok. Uzyskanie dotacji pozwoli na rozpoczęcie prac.
- Ster na Bydgoszcz 2026 za nami. ZOBACZCIE ZDJĘCIA - 22 czerwca 2026
- Co z ustawieniem repliki żurawia na Rybim Rynku? Mamy nowe informacje - 22 czerwca 2026
- Będzie kontynuacja dróg rowerowych wzdłuż Wyzwolenia i Kolbego. Ogłoszono przetargi - 22 czerwca 2026















![Przejazd kolejowy na popularnej trasie zostanie zamknięty. I to na długo [MAPA] zakaz wjazdu – IN](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/07/zakaz-wjazdu-IN-150x150.jpg)


