Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wielki kompleks magazynowy wyrośnie w pobliżu S5 i A1. To kolejna inwestycja Panattoni w regionie

Dodano: 22.05.2022 | 12:30

Na zdjęciu: Panattoni realizuje kolejną inwestycje w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. Wikimedia Commons

Panattoni – lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie – po licznych inwestycjach w Bydgoszczy i Toruniu, rozpoczyna budowę kolejnego centrum logistycznego w województwie kujawsko-pomorskim: Panattoni Park Grudziądz. W rejonie węzła dróg S5 i A1 Nowe Marzy powstanie 70 tysięcy mkw. powierzchni magazynowej.

Spółka Panattoni dostarczyła już w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 tysięcy mkw. powierzchni magazynowej. Kolejne inwestycje spółki w regionie pozwolą na przekroczenie łącznie pół miliona mkw. powierzchni oddanej przez amerykańskie przedsiębiorstwo. Do tej pory w samej Bydgoszczy zrealizowała ona takie inwestycje, jak park na terenie dawnego Zachemu, hale przy ulicy Chemicznej czy Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. 

Obecnie Panattoni realizuje kolejną fazę parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. We wcześniejszym etapie zrealizowano ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Panattoni buduje też centrum logistyczne pod Bydgoszczą. W Lisim Ogonie, w bliskim sąsiedztwie węzła S5 i S10 Bydgoszcz Miedzyń powstanie m.in. centrum dystrybucyjne sieci Aldi o powierzchni 43 tys. mkw oraz kolejna siedziba Belma Accessories Systems (BAS) – polskiej spółki należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding. Firma specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych.

WIĘCEJ: Nowa siedziba Belma Accessories Systems. Powstaje w kompleksie magazynowym Panattoni

Deweloper buduje również Panattoni Park Toruń II, w których powierzchnię już wynajęli dwaj liderzy z sektora logistyki oraz buduje ona ogromny obiekt dla sieci Zalando, która – jak informujemy od kilku miesięcy – ulokuje swoje centrum dystrybucji przy ulicach Chemicznej i Hutniczej. 

Panattoni Grudziądz – szczegóły

Teraz spółka Panattoni rozpoczęła kolejną inwestycję na terenie województwa kujawskiego-pomorskiego. Tym razem powstaje ona w rejonie Grudziądza, a konkretnie w gminie Dragacz, nieopodal węzła Nowe Marzy, gdzie autostrada A1 krzyżuje się z drogą krajową nr 91 i niemal gotową drogą ekspresową S5. Deweloper planuje tam oddanie do użytku kompleksu magazynowego składającego się z czterech budynków o łącznej powierzchni blisko 70 tysięcy mkw. Na ten moment trwają prace nad pierwszym obiektem; firma zakłada, że budowa zostanie ukończona w ciągu roku. Pierwszym najemcą Panattoni Grudziądz został lider nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 tysięcy mkw. powierzchni – deweloper nie podał jednak jego nazwy.

Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach – mówi Michał Samborski, Head of Development Panattoni.

Spółka dodaje, że lokalizacja parku Panattoni Grudziądz nieopodal węzła Nowe Marzy pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku. Ponadto umożliwi dojechanie w niecałe 90 minut do Bydgoszczy oraz lotniska w stolicy Kujaw. Bliskość kluczowych arterii drogowych pozwoli również sprawnie dotrzeć do regionu centralnej Polski, czy Śląska.

Panattoni Grudziądz nie jest pierwszą inwestycją spółki w tej części Kujaw i Pomorza. W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został całkowicie dopasowany do potrzeb technologicznych Kitron – zautomatyzowanej produkcji i koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, a wnętrze budynku miejscami bardziej przypomina sterylne laboratorium niż typowy zakład produkcyjny. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75 °C w środku. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.