Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa siedziba Belma Accessories Systems. Powstaje w kompleksie magazynowym Panattoni

Dodano: 22.02.2022 | 13:16

Na zdjęciu: Belma Accessories Systems (BAS) została najemcą hali w powstającym kompleksie Panattoni Park Bydgoszcz IV w Lisim Ogonie, nieopodal węzła dróg S5 i S10 Bydgoszcz Miedzyń.

Fot. Panattoni

Belma Accessories Systems (BAS) została najemcą hali w powstającym kompleksie Panattoni Park Bydgoszcz IV w Lisim Ogonie, nieopodal węzła dróg S5 i S10 Bydgoszcz Miedzyń.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 tysięcy mkw. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 tysięcy mkw. – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20,5 tysięcy mkw., powstaje w formule BTS (budowa zgodnie z indywidualnymi wymaganiami konkretnego najemcy) i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS) – polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding. Firma specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych.

W przygotowywanym dla Belma Accessories Systems budynku część magazynowa zajmie 12 tysięcy mkw. Blisko siedem tysięcy mkw. przeznaczono pod produkcję, a 1600 – na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński, prezes Belma Accessories Systems. Budynek, który zajmie firma BAS, zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Budowa ostatniego obiektu w ramach Panattoni Park Bydgoszcz IV – o powierzchni ok. 30 000 m kw. – ruszy wkrótce. Warto dodać, że wcześniej znanym najemcą parku była sieć sklepów Aldi. Nowy magazyn będzie miał powierzchnię około 43,3 tysięcy mkw, z czego biura zajmą 2,2 tysiące mkw.  Aldi deklaruje, że prace w nim znajdzie 200 osób.

Belma Accessories Systems najemcą Panattoni Park Bydgoszcz IV. Co do tej pory wybudował magazynowy gigant?

Panattoni Park Bydgoszcz IV to kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej pory deweloper stworzył tu – w ramach parków i obiektów typu BTS – ponad 265 tysięcy mkw. powierzchni dystrybucyjno-magazynowych. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu– część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Druga – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów.

Później Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne – wyjaśnia Andrzej Spiesz,  Development Director w Panattoni.

Obecnie, poza parkiem w Lisim Ogonie, Panattoni realizuje kolejną fazę parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. We wcześniejszym etapie zrealizowano ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless).

Ponadto, Panattoni wybuduje także obiekt dla sieci Zalando, która – jak informujemy od kilku miesięcy – ulokuje swoje centrum dystrybucji przy ulicach Chemicznej i Hutniczej. – To pierwsza bezpośrednia realizacja Panattoni w Europie dla Zalando i jednocześnie największa umowa najmu zawarta w 2021 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2023 roku – przypomina Panattoni.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Kaufland w panattoni w BPPT jeszcze tylko ok 5 lat będzie. Kaufland ma wybudować swoje magazyny w Solcu Kujawskim.