Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Panattoni wybuduje bydgoskie centrum logistyczne dla Zalando

Dodano: 20.12.2021 | 13:21

Na zdjęciu: Budowa centrum dla Zalando będzie kolejną inwestycją Panattoni w Bydgoszczy. Spółka po raz kolejny będzie realizować magazyny w rejonie ulicy Chemicznej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Panattoni zrealizuje kolejną dużą inwestycję w Bydgoszczy. Tym razem wybuduje ona obiekt dla sieci Zalando, która – jak informujemy od kilku miesięcy – planuje ulokować swoje centrum dystrybucji przy ulicach Chemicznej i Hutniczej. 

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, europejska platforma modowa i lifestyle’owa Zalando otworzy dwa kolejne centra logistyczne w Polsce. Jedno z nich powstaje już teraz w podbydgoskich Przyłękach, budowa drugiego – w samej Bydgoszczy – rozpocznie się na początku 2022 roku. Łącznie utworzonych zostanie ponad cztery tysiące miejsc pracy. Centra będą obsługiwały klientów z Polski i pobliskich rynków.

Panattoni wybuduje bydgoskie centrum logistyczne dla Zalando

Zobacz również:

Bydgoszcz stolicą Zalando. Przy Chemicznej i w Przyłękach powstaną centra logistyczne spółki

Bydgoskie magazyny Zalando powstaną na zakupionych od MWiK terenach przy ulicy Chemicznej i Hutniczej, niedaleko zakładu Metalkas. Jak poinformowano w poniedziałek, 20 grudnia wykonawcą inwestycji o powierzchni 140 000 mkw. będzie znana z kilku inwestycji na terenie Bydgoszczy firma Panattoni. – To pierwsza bezpośrednia realizacja Panattoni w Europie dla Zalando i jednocześnie największa umowa najmu zawarta w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2023 roku – przypomina Panattoni.

Budowa nowego centrum logistycznego Zalando w Bydgoszczy ruszy z początkiem nowego roku. W ramach inwestycji powstaną nowoczesne powierzchnie logistyczne oraz biurowe – budynek biurowy będzie miał przy tym aż trzy kondygnacje. Powstanie też łącznik pomiędzy halą magazynową i obiektem dla kierowców, a także place manewrowe, drogi i parkingi. Zatrudnienie znajdzie tu docelowo do 3,5 tysiąca osób.

Wybór Bydgoszczy na inwestycję nie był przypadkowy. W ten sposób Zalando chce poszerzyć swoją przyszłą sieć logistyczną w Europie, ponieważ nowe centrum ma obsługiwać zarówno klientów z Polski, jak i sąsiednich krajów w ramach klubu zakupowego Zalando Lounge. Położenie w pobliżu innych obiektów przedsiębiorstwa w Polsce ma z kolei zwiększyć synergię w działalności firmy i dać jej nowe możliwości rozwoju – informuje Panattoni. Inwestor wymienia też pozostałe atuty stolicy województwa kujawsko-pomorskiego: potencjał pracowniczy regionu, dobrą infrastrukturę i położenie na ważnych szlakach z Warszawy do Szczecina (DK 10) oraz w bezpośrednim sąsiedztwie drogi S5.

Panattoni – inwestycje w Bydgoszczy

Firma Panattoni zrealizowała już w Bydgoszczy kilka inwestycji. Pierwsza powstała na terenie dawnego Zachemu– część powierzchni jest użytkowana przez Kaufland, który ulokował w niej centrum dystrybucyjne. Drugi – to hale przy ulicy Chemicznej, pomiędzy Mokrą a Dachtery. Najemcą tych magazynów został inny handlowy gigant – Carrefour, który podobnie jak Kaufland stworzył w nich centrum dystrybucji towarów. W tym roku Panattoni oddało natomiast do użytku Panattoni Park Bydgoszcz II. Inwestycja o powierzchni prawie 40 tysięcy mkw. powstała w rejonie ulicy Chemicznej i Dachtery. Wśród najemców oddanego do użytku magazynu są firmy logistyczne: Nissin Logistics, który zajął 18 300 mkw. powierzchni i firma Inpost z wynajętymi ok. 5000 mkw. W samej Bydgoszczy firma dostarczyła już ponad 220 000 mkw. powierzchni magazynowej.

We wrześniu ubiegłego roku Panattoni rozpoczęło realizację kolejnego parku produkcyjno-magazynowego w Bydgoszczy – powstaje on w rejonie ulicy Chemicznej, a konkretnie między ulicami Mokrą i Dachtery. Jak przekazuje Anita Pietrykowska, rzecznik prasowa Panattoni, park powstaje w dwóch fazach. – Pierwsza została już zrealizowana, jest to ponad 11 000 mkw. dla firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Budynek został ukończony w styczniu 2021 – informuje przedstawicielka spółki. Teraz firma Panattoni rozpoczęła realizację kolejnej fazy centrum dystrybucyjnego przy ulicy Mokrej. Budynek powstanie w pierwszym kwartale 2022 i poszerzy portfolio Panattoni na Kujawach o ponad 30 000 mkw. Rzeczniczka dewelopera podkreśla, że nowa hala będzie przeznaczona dla kilku najemców. – Mamy podpisane dwa najmy oraz list intencyjny, ale na tym etapie nie możemy jeszcze ujawnić nazw klientów – dodaje.

Panattoni buduje też centrum logistyczne pod Bydgoszczą. W Lisim Ogonie, w bliskim sąsiedztwie węzła S5 i S10 Bydgoszcz Miedzyń powstanie centrum dystrybucyjne sieci Aldi o powierzchni 43 tys. mkw. Niemiecka firma deklaruje, że na potrzeby nowego centrum pod Bydgoszczą planowane jest zatrudnienie 200 osób.

CZYTAJ WIĘCEJ: Aldi otworzy centrum dystrybucyjne pod Bydgoszczą. Znamy szczegóły i lokalizację

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zzz
Zzz
2 lat temu

Miasto magazynów z robota dla Ukraińców.
Mógł to być chociaż Amazon, tam można coś zarobić.

Marcinus
Marcinus
2 lat temu

Znowu magazyny w Bydgoszczy pytanie dla czego u zbiegu ulic Chemicznej i Hutniczej co z bezpieczeństwem dzieci do szkoły jak już strach o dzieci jak jeżdżą tam ciężarowe na Zachem i asy kierownicy z corimpu gdzie bezpieczeństwo dzieci żeby stawiać w pobliżu szkoły magazyny