Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 2 • L 0
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaParkomaty mniej potrzebne. Coraz więcej kierowców płaci za postój aplikacją
parkomat Bydgoszcz
14.01.2020 | 19:47

Parkomaty mniej potrzebne. Coraz więcej kierowców płaci za postój aplikacją

Na zdjęciu: Parkomaty nie są konieczne, aby zapłacić za postój.

Fot. archiwum

Bydgoscy kierowcy coraz chętniej korzystają z aplikacji mobilnych do płacenia za parkowanie. W ubiegłym roku płacono telefonem za postój w Strefie Płatnego Parkowania ponad 313 tysięcy razy. – To prawie trzy razy więcej niż jeszcze w 2017 roku – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Jak przekonują drogowcy, realizacja płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania ma wiele zalet. Przede wszystkim transakcja jest szybsza niż płatność w parkometrze. Nie trzeba mieć przy sobie monet. Ponadto nie przepłaca się, gdyż aplikacja pobiera tyle środków, ile trwało parkowanie. Postój można też przedłużyć bez powrotu do auta.

Jak płacić mobilnie za postój w SPP?  

Wystarczy zarejestrować się w jednej z aplikacji, które pozwalają płacić telefonem za parkowanie. W Bydgoszczy są to: City Park App, Pango, ePark, SkyCash, mPay. Następnie trzeba wprowadzić do systemu swój pojazd oraz dane niezbędne do realizacji transakcji płatniczych. Aby kontrolerzy wiedzieli, że bilet mobilny jest zakupiony, trzeba zostawić za szybą identyfikator. Przygotowuje je obsługa aplikacji (naklejka lub kartka).

strefa platnego parkowania - city park app
(kliknij, aby powiększyć)

Płatne parkowanie w Bydgoszczy  

Na terenie miasta są wydzielone dwie podstrefy cenowe (A i B). Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w SPP obowiązują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00.  W soboty oraz niedziele i święta strefy są wyłączone z opat. Ceny zaczynają się od 1,50 zł za 30 minut postoju.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści