Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koniec pierwszego etapu rekrutacji na UKW. Ile osób zgłosiło się w tym roku?

Dodano: 12.07.2023 | 11:47

Na zdjęciu: Zakończył się pierwszy etap tegorocznej rekrutacji na UKW.

Fot. Archiwum

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji na UKW. Zgłosiło się więcej kandydatów niż w ubiegłym roku.

Pierwszy etap rekrutacji na UKW zakończył się 11 lipca 2023 roku. Do tego czasu kandydaci mogli wybrać wymarzone kierunki studiów. W tym roku uczelnia otrzymała 4921 zgłoszeń na 56 kierunków I stopnia oraz jednolitych magisterskich w trybie stacjonarnym. Jest ich prawie o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku.

Teraz UKW tworzy listy rankingowe, które opublikuje w piątek, 14 lipca. Natomiast w dniach 18-19 lipca osoby wstępnie zakwalifikowane na studia będa musiały dostarczyć dokumenty.

Spośród kierunków oferowanych przez UKW niezmienną popularnością cieszy się psychologia. W tym roku zapisało się na nią niemal 900 osób. Przy zwiększonym limicie przyjęć daje to ok. 6 osób na jedno miejsce. Około 400 osób zapisało się na filologię angielską (ok. 4 osoby na miejsce), prawo (ok. 3 osoby na miejsce) oraz kryminologię (ok. 4 osoby na miejsce). Niełatwo również dostać się na nowo otwierany kierunek – kognitywistykę, gdzie o jedno miejsce stara się ok. 5 osób.

Jest to jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach, więc mamy powody do zadowolenia. Wprowadzaliśmy w tym roku kilka nowości w różnych obszarach oraz dokonaliśmy ewaluacji istniejących kierunków, co spotkało się z dużym zainteresowanie kandydatów – mówi Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni.

11 lipca zakończyła się również rekrutacja na studia II stopnia. Najwięcej kandydatów zarejestrowało się na filologię angielską, pedagogikę i zarządzanie bezpieczeństwem narodowym. Natomiast do 17 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne. W tym terminie zakończy się też rejestracja na wolne miejsca na studia stacjonarne – listę tych kierunków UKW ogłosi na początku sierpnia. Jest to szansa przede wszystkim dla osób, które poprawiają jeden przedmiot na maturze lub nie zdążyły zapisać się w pierwszym terminie.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments