Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W niedzielę piknik wiejskiej żywności w Fordonie. Poprzedni przyciągnął tłumy

Dodano: 06.10.2022 | 10:08

Na zdjęciu: Ubiegłoroczny piknik w Fordonie cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Fot. BB/archiwum

Już w tę niedzielę, 9 października na placu przy ul. Pelplińskiej/Orląt Lwowskich odbędzie się Piknik Wiejskiej Żywności przy muzyce country… i nie tylko”. Zadanie jest realizowane w ramach małego projektu społecznego BBO.

Piknik Wiejskiej Żywności przy muzyce country to wydarzenie, które już po raz drugi wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim w ramach małych projektów społecznych. Ubiegłoroczna edycja imprezy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – w październikową sobotę na plac przy Pelplińskiej/Orląt Lwowskich przybyły tłumy.


ZOBACZ: Tłumy na ubiegłorocznym pikniku wiejskiej żywności w Fordonie [ZDJĘCIA]


Po sukcesie wydarzenia i idącym za tym wsparciem mieszkańców w głosowaniu BBO na mały projekt społeczny, organizatorzy zapraszają na drugą edycję Pikniku Wiejskiej Żywności. Odbędzie się on w tę niedzielę, 9 października również na placu przy ul. Pelplińskiej/Orląt Lwowskich na osiedlu Tatrzańskim (dojazd zapewniają linię autobusowe 69, 74, 83, 89), w godzinach 13:00 – 18:00.

W programie pikniku znajdzie się szeroka oferta gastronomii. Wystawcy zaoferują tradycyjne wiejskie potrawy, takie jak chleb ze smalcem, grochówka czy bigos. Nie zabraknie stoisk z produktami rolnymi, a także grilla. Przewidziano wiele kulinarnych niespodzianek i liczne darmowe degustacje. Sporo atrakcji będzie czekać na najmłodszych mieszkańców Fordonu – na pikniku pojawią się dmuchańce i trampoliny, a także szczudlarz czy bańki mydlane; będzie można też wziąć udział w animacjach czy biegu po zdrowie. Nie zabraknie także uwielbianych przez dzieci koników. A po zabawie – zjeść watę cukrową czy gofry.

Podczas wydarzenia wystąpią: zespół C.Club Jurek Paterski i Krzysztof Filasiński, A. Krajewski, zespół „Czekaniem” i zespół „Iskierki” z MDK nr 5. Rozmowy o wsi poprowadzi Krystyna Lewicką – Ritter.

ZOBACZ WYJĄTKOWY FILM FORDON Z LOTU PTAKA: KLIKNIJ TUTAJ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments