Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 2 • L 1
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePlac zabaw w centrum miasta zmieni swoje oblicze
20.07.2016 | 11:50

Plac zabaw w centrum miasta zmieni swoje oblicze

Modernizacja przeprowadzona będzie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Na placu zabaw pojawi się m.in. nowe linarium.

Fot. wolny dostęp

Dzieci odwiedzające plac zabaw w parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będą miały jeszcze więcej powodów do radości. To właśnie w tym miejscu pojawią się nowe urządzenia, które na pewno pozwolą im bawić się jeszcze lepiej!

Na placu, znajdującym się w Śródmieściu, zamontowany zostanie m.in. zestaw zabawowy w skład którego wejdą cztery wieże, tuba, drabinki, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa z liną. Ponadto pojawią się nowe huśtawki, bujak na sprężynie i linarium. Dzieci będą mogły korzystać też z nowej piaskownicy. Wokół placu powstanie estetyczne ogrodzenie z paneli, które ułatwi opiekę nad dziećmi.

Co stanie się z urządzeniami, które obecnie znajdują się na placu zabaw? Część z nich zostanie zdemontowana i po poddaniu niezbędnym pracom wykorzystana ponownie w innych punktach miasta.

Zobacz też: Takiego placu zabaw jeszcze w Bydgoszczy nie było. Chce go stworzyć jeden z radnych

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie będzie można korzystać z nowych urządzeń. Obecnie trwa procedura zmierzająca do wyboru firmy, która przeprowadzi modernizację placu zabaw. Prace mają potrwać około 6 tygodni.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Informacje o innych zadaniach realizowanych w ramach tego programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Bydgoszczy.


Powiązane treści