Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPlatforma wybiera szefa. Liderzy bydgoskich struktur wsparli Borysa Budkę
03.01.2020 | 21:36

Platforma wybiera szefa. Liderzy bydgoskich struktur wsparli Borysa Budkę

Wybory na stanowisko szefa Platformy odbędą się 25 stycznia.

Na zdjęciu: Borys Budka (w środku) w piątek gościł w Bydgoszczy, gdzie wsparcia w wyborach na stanowisko szefa PO udzielili mu Paweł Olszewski i Rafał Bruski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Grzegorz Schetyna nie będzie już szefem Platformy Obywatelskiej. W piątek podjął decyzję o niekandydowaniu na to stanowisko w nadchodzących wyborach. Tymczasem jeden z kandydatów na to stanowisko przyjechał w piątek do Bydgoszczy.

Były minister sprawiedliwości, a w tej kadencji szef klubu parlamentarnego PO-KO Borys Budka w piątkowe popołudnie przyjechał do Bydgoszczy i podczas konferencji prasowej otrzymał wsparcie od liderów bydgoskich struktur partii: Pawła Olszewskiego oraz prezydenta miasta Rafała Bruskiego.

– Ja już swoją kandydaturę zgłosiłem i tę kampanię zaczynam – mówił Budka podczas konferencji prasowej. Cieszył się, że mógł dzisiaj rozmawiać z prezydentem Bydgoszczy. – Jest on symbolem tego, do czego Platforma powinna wrócić, czyli bardzo mocnego filaru samorządowego – dodawał szef klubu parlamentarnego PO-KO. Podkreślał, że prezydent jest taką osobą, dla której dobre zarządzenie miastem może być filarem jego rozwoju. – Na takich samorządowców chciałbym stawiać w swoim działaniu w Platformie Obywatelskiej – nie ukrywał Budka, który w ramach maratonu wyborczego w Platformie po wizycie w Bydgoszczy jutro pojedzie do Łodzi i Częstochowy. Ale – zdaniem Budki – to nie wybory w PO powinny być najważniejsze, ale te prezydenckie, w których startuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Dziękuję za tak jasną deklarację wspierania samorządów, bo przez ostatnie cztery lata mamy ewidentny odwrót od samorządności i zabieranie nam kompetencji 

– mówił Bruski, który zadeklarował wsparcie dla kandydatury Borysa Budki w wyborach. – Jedynym słusznym kandydatem, którego Bydgoszcz będzie wspierać, jest przewodniczący Budka – dodał Paweł Olszewski.

W wyborach na stanowisko szefa Platformy, oprócz Budki wystartują także poseł Joanna Mucha, eurodeputowany Bartosz Arłukowicz oraz senator Bogdan Zdrojewski. Sam Schetyna swoje poparcie przekazał z kolei wiceprzewodniczącemu Platformy Tomaszowi Siemoniakowi. Cała czwórka ma do północy czas na uzupełnienie wszystkich formalności związanych ze startem w wyborach. Nowego lidera największej partii opozycyjnej mamy poznać 25 stycznia, kiedy to odbędzie się głosowanie członków formacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
BydGosc
BydGosc
1 rok temu

I już wiadomo do kogo pójść po wsparcie Bydgoszczy….A podobno miasto nie powinno mieć preferencji politycznych. Halę na Zawiszy zbuduje PO tak jak S5 i S10 i wiele innych imprez.
A czy ktoś wie jakie poglądy ma Prezydent Torunia??? A czy to ważne, dogada się z każdym. Ale oczywiście komentarz nie pójdzie, bo trzeba tylko grać pokrzywdzonych i skarżyć się na niesprawiedliwość. A może tak po prostu łatwiej. Statystycznie im mniej inwestycji w mieście tym mniej opóźnionych:) I czas na nagrodę…

Powiązane treści