Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 14 • L 13
18C
Nd
17C
Pon
19C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPo Górzyskowie w jednym kierunku? Radny przedstawił propozycję mieszkańców
strzelecka, gnieznienska, gorzyskowo - mt
22.02.2019 | 09:55

Po Górzyskowie w jednym kierunku? Radny przedstawił propozycję mieszkańców

Na zdjęciu: Ulica Strzelecka jest jedną z tych, które mogą stać się jednokierunkowe.

Fot. MT

Jan Gaul w odpowiedzi na prośby mieszkańców przedstawił pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicach Górzyskowa. Drogowcy przekazali sprawę do zaopiniowania przez radę osiedla, ale widzą też wady takiego rozwiązania.

Radny swoją propozycję dotyczącą Kcyńskiej, Strzeleckiej, Gołębiej i Jaskółczej zawarł w interpelacji. – Zwiększy się bezpieczeństwo związane z występowaniem w tym rejonie szkoły podstawowej i przedszkola – argumentuje Gaul.

Wymienione przez niego ulice, łączące Żwirki i Wigury z Gnieźnieńską i dalej Piękną, rzeczywiście leżą w pobliżu wspomnianych przez radnego placówek, a także niedaleko kościoła, cmentarza, poczty, różnych punktów usługowych czy też ogrodzonych bloków mieszkalnych. Dlatego częstym zjawiskiem jest parkowanie wzdłuż jezdni, co znacząco zawęża drogę.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta Mirosław Kozłowicz wyjaśnia, że drogowcy już w 2018 roku przeanalizowali podobną propozycję. Tamta koncepcja zakładała, aby Strzelecka i Jaskółcza prowadziły do Pięknej, a leżąca między nimi Gołębia – do Żwirki i Wigury. Wtedy ZDMiKP zwrócił się do rady osiedla o zaopiniowanie pomysłu, ale – jak zapewnia Kozłowicz – nie otrzymał odpowiedzi. Dlatego teraz zapytanie wysłano ponownie.

Drogowcy w piśmie przesłanym do osiedlowych radnych potwierdzają zalety wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, ale ostrzegają też przed ewentualnymi negatywnymi następstwami – między innymi wydłużeniem czasu przejazdu dla części kierowców, wyższą prędkością (to częsty skutek wprowadzenia dróg jednokierunkowych) czy zmniejszeniem liczby punktów służących się włączeniu do głównych ulic (rezultatem będą dłuższe kolejki).

Rzeczywiście parkujące pojazdy utrudniają wymijanie się samochodów, ale ze względu na liczne zjazdy do domów jednorodzinnych i bloków można w bezpieczny sposób wykonać te manewry – uspokajają drogowcy, którzy teraz będą oczekiwać na opinię rady osiedla.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Wojtekjanuszswiatek.78@gmail.comJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Jestem mieszkańcem ul Gołębiej ,podobnie jak radny Gaul ale nie zgadzam się z tą propozycją która zatka ul Piękna i Żwirki i Wigury .Problem by rozwiązało wprowadzenie parkowania na wymienionych trzech ulicach tylko po jednej stronie Obecnie parkują po obu .Radny Gaul l był przewodniczącym osiedlowego samorządu przez wiele lat i nic z tym nie zrobił s teraz chce się wykazać

januszswiatek.78@gmail.com
Gość
januszswiatek.78@gmail.com

Czy wy wszyscy nie widzicie zalet tego planu? Pamiętajcie, że my czyli śmieciarki też musimy jakoś do was dojechać. Teraz to graniczy z Cudem.

Wojtek
Gość
Wojtek

Należy zrobić zatoczki parkingowe wzdłuż ulic. Miejsce jest. To wszystko.

Powiązane treści