Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPo Górzyskowie w jednym kierunku? Radny przedstawił propozycję mieszkańców
22.02.2019 | 09:55

Po Górzyskowie w jednym kierunku? Radny przedstawił propozycję mieszkańców

Na zdjęciu: Ulica Strzelecka jest jedną z tych, które mogą stać się jednokierunkowe.

Fot. MT

Jan Gaul w odpowiedzi na prośby mieszkańców przedstawił pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ulicach Górzyskowa. Drogowcy przekazali sprawę do zaopiniowania przez radę osiedla, ale widzą też wady takiego rozwiązania.

Radny swoją propozycję dotyczącą Kcyńskiej, Strzeleckiej, Gołębiej i Jaskółczej zawarł w interpelacji. – Zwiększy się bezpieczeństwo związane z występowaniem w tym rejonie szkoły podstawowej i przedszkola – argumentuje Gaul.

Wymienione przez niego ulice, łączące Żwirki i Wigury z Gnieźnieńską i dalej Piękną, rzeczywiście leżą w pobliżu wspomnianych przez radnego placówek, a także niedaleko kościoła, cmentarza, poczty, różnych punktów usługowych czy też ogrodzonych bloków mieszkalnych. Dlatego częstym zjawiskiem jest parkowanie wzdłuż jezdni, co znacząco zawęża drogę.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta Mirosław Kozłowicz wyjaśnia, że drogowcy już w 2018 roku przeanalizowali podobną propozycję. Tamta koncepcja zakładała, aby Strzelecka i Jaskółcza prowadziły do Pięknej, a leżąca między nimi Gołębia – do Żwirki i Wigury. Wtedy ZDMiKP zwrócił się do rady osiedla o zaopiniowanie pomysłu, ale – jak zapewnia Kozłowicz – nie otrzymał odpowiedzi. Dlatego teraz zapytanie wysłano ponownie.

Drogowcy w piśmie przesłanym do osiedlowych radnych potwierdzają zalety wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, ale ostrzegają też przed ewentualnymi negatywnymi następstwami – między innymi wydłużeniem czasu przejazdu dla części kierowców, wyższą prędkością (to częsty skutek wprowadzenia dróg jednokierunkowych) czy zmniejszeniem liczby punktów służących się włączeniu do głównych ulic (rezultatem będą dłuższe kolejki).

Rzeczywiście parkujące pojazdy utrudniają wymijanie się samochodów, ale ze względu na liczne zjazdy do domów jednorodzinnych i bloków można w bezpieczny sposób wykonać te manewry – uspokajają drogowcy, którzy teraz będą oczekiwać na opinię rady osiedla.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

Jestem mieszkańcem ul Gołębiej ,podobnie jak radny Gaul ale nie zgadzam się z tą propozycją która zatka ul Piękna i Żwirki i Wigury .Problem by rozwiązało wprowadzenie parkowania na wymienionych trzech ulicach tylko po jednej stronie Obecnie parkują po obu .Radny Gaul l był przewodniczącym osiedlowego samorządu przez wiele lat i nic z tym nie zrobił s teraz chce się wykazać

januszswiatek.78@gmail.com
januszswiatek.78@gmail.com
2 lat temu

Czy wy wszyscy nie widzicie zalet tego planu? Pamiętajcie, że my czyli śmieciarki też musimy jakoś do was dojechać. Teraz to graniczy z Cudem.

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

Należy zrobić zatoczki parkingowe wzdłuż ulic. Miejsce jest. To wszystko.

Powiązane treści