Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJak powinny kursować pociągi w regionie? Wypełnij ankietę!,
08.03.2022 | 10:04

Jak powinny kursować pociągi w regionie? Wypełnij ankietę!,

Na zdjęciu: Urząd marszałkowski zapewnia, że ankieta zostanie wykorzystana przy tworzeniu nowego rozkładu jazdy pociągów regionalnych. Wejdzie on w życie w grudniu 2022 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski prosi mieszkańców regionu o wypełnienie badania oczekiwań pasażerów kolei. Jego wyniki mają być wykorzystane przy przygotowywaniu nowego rozkładu jazdy pociągów.

Jak przekazał Agnieszka Brzezińska, dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego, marszałek jako organizator publicznego transportu zbiorowego przygotował ankietę, która ma posłużyć do przygotowania nowego rozkładu jazdy pociągów. Ten wejdzie w życie od 11 grudnia 2022 roku.

Brzezińska dodaje, że badanie przeprowadzane przez urząd marszałkowski ma pomóc w „możliwie maksymalnym dostosowaniu połączeń kolejowych do potrzeb pasażerów”. Jego wyniki mają pokazać oczekiwania społeczne odnośnie kształtu rozkładu jazdy. – Odpowiedzi udzielone przez mieszkańców będą dla nas kluczowe przy projektowaniu siatki połączeń – zadeklarowała dyrektor departamentu transportu.

Badanie oczekiwań pasażerów jest dostępne TUTAJ. Urząd marszałkowski pyta w nim mieszkańców, z jakiej stacji ruszają w podróż koleją i gdzie ją kończą, a także jaki cel ma podróż i o której godzinie chcieliby uruchomienia danego połączenia. Formularz będzie aktywny do 28 marca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjska dezinformacja na Instagramie. Trolle podszywają się pod bydgoski serwis informacyjny

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
2 miesięcy temu

Brakuje bezpośrednich pociągów regionalnych Bydgoszcz-Olsztyn które jeździły od zawsze i miały dobre obłożenie. Brakuje także pociagów w niedziele na linii 209 Bydgoszcz-Unisław Pomorski-Chełmza, oraz regionalnego po godzinie 22:00 z Bydgoszczy do Inoworcłwia. To chyba najważniejsze sprawy w węźle bydgoskim.

W regionie na pewno brakuje pociagów z Laskowic do Wierzcucina, Inowrocławia do Żnina i kilku połączeń regionalnych z Brodnicy do Sierpca przez Rypin. Także oferta Toruń-Lipno-Sierpc powinna zostać poprawiona (z 3 par do 6)