Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePodwórko Tajemnic. Zobacz archiwalne zdjęcia Bydgoszczy!
06.05.2021 | 09:55

Podwórko Tajemnic. Zobacz archiwalne zdjęcia Bydgoszczy!

Zdjęcia: ze zbiorów Macieja Bakalarczyka

Maciej Bakalarczyk – na co dzień Menadżer Starego Miasta i Śródmieścia, a prywatnie miłośnik historii. W wolnych chwilach prezentuje na facebookowym profilu „Podwórko Tajemnic” różne ciekawostki związane z Bydgoszczą. Niedawno zaprezentował serię archiwalnych zdjęć, którym nadał nowe kolory.

Dzięki nowym barwom zdjęcia ożywają przenosząc nas w czasie do miasta, którego już nie ma. Aby uzyskać ostateczny efekt używa m.in. oprogramowania bazującego na sztucznej inteligencji, ale nie obyło się jednak bez żmudnej pracy w edytorze graficznym. Dopiero dzięki temu finalny efekt ma właściwą jakość. Jako baza służy mu jego prywatna, licząca już ponad setkę, kolekcja pocztówek i zdjęć oraz obszerna baza Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Projekt ma na celu nie tylko pokazanie dawnej Bydgoszczy, ale też ukazanie roli, jaką pełnią detale elewacji. – Niestety, dziś podczas remontów wiele z nich tracimy, a nowa stolarka bardzo często odbiega poziomem od tej historycznej. Właściwie odrestaurowana, elegancka elewacja to także dobra inwestycja oraz wizytówka dla właściciela nieruchomości – podkreśla Bakalarczyk.  Jak zapowiada, prawdziwe rarytasy dopiero przed nami.

0 0 votes
Article Rating
Wojciech Szczapa Romanowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
2 lat temu

Zdjęcia p.Macieja rewelacja 6+ , dla was 5 za to że pokazujecie a 2 za brak opisu . Bydgoszczanin od urodzenia /60+/ a przy niektórych się zastanawiam. A co młodzi , turyści ?????

Benc Benc 12
Benc Benc 12
2 lat temu

* „Stary” Most Królowej Jadwigi * { niemiecka nazwa Victoriabrücke } piękna ceglana budowla bardzo podobna do Mostów Kolejowych na Żeglarskiej , zakole Brdy z Spichrzami Królewskimi , obecnie miejsce gdzie stoi budynek Opery Nova , bardzo zmienione te miejsca ,teraz są ładne ale brakuje im jakiegoś uroku jaki miały 100 lat temu.

Gratuluje panu Maciejowi pomysłu i angażowania się w tak trudną działalność , powodzenia 🙂