[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia uratowali 18-latkę, która połknęła sporą ilość tabletek

Dodano: 09.09.2022 | 13:11

Na zdjęciu: Kluczową rolę w tym zdarzeniu odegrał zastępca dyżurnego jednostki sierżant sztabowy Daniel Ćwik, który tak umiejętnie prowadził rozmowę z kobietą, że nie tylko udało się ją odnaleźć, ale też ocalić jej życie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Determinacja i szybkie działanie policjantów ze śródmiejskiego komisariatu pozwoliły w porę dotrzeć do młodej kobiety, która chcąc popełnić samobójstwo połknęła dużą ilość tabletek. Kluczową rolę w tym zdarzeniu odegrał zastępca dyżurnego jednostki sierżant sztabowy Daniel Ćwik, który tak umiejętnie prowadził rozmowę z kobietą, że nie tylko udało się ją odnaleźć, ale też ocalić jej życie.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od koleżanki dziewczyny, które w minioną środę (7 września), około godziny 00:40 odebrał zastępca dyżurnego z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. – Wynikało z niego, że młoda mieszkanka naszego miasta chce popełnić samobójstwo i w tym celu połknęła tabletki – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Wedle słów koleżanki, młoda kobieta miała przebywać w rejonie dworca PKP.

Sierżant sztabowy Daniel Ćwik natychmiast skierował w ten rejon patrole, które miały odnaleźć dziewczynę. Policjanci sprawdzili dworzec, perony, torowiska i ich okolice. – W tym samym czasie zastępca dyżurnego próbował skontaktować się telefonicznie z potrzebującą pomocy 18-latką. Jej numer kontaktowy podała zaniepokojona koleżanka – uzupełnia Kowalska. Młoda kobieta nie odbierała, jednak sierżant Ćwik nie poddawał się. Jego determinacja opłaciła się – młoda kobieta w końcu nawiązała rozmowę.


PRZECZYTAJ TAKŻE: PESA dostarczy pięć pociągów dla Kujaw i Pomorza. Mają wyjechać na tory do końca tego roku


Dyżurny od razu zorientował się, że jest ona roztrzęsiona i zdezorientowana. Nie była w stanie logicznie odpowiadać na pytania i płakała. Twierdziła, że nie ma siły wstać i mimo, że widziała przejeżdżające radiowozy i karetkę pogotowia nie jest w stanie zawołać pomocy, ani określić swojego miejsca przebywania. Policjant starał się ją uspokoić i podtrzymywał z nią cały czas rozmowę zapewniając, że pomoc policjantów z pewnością nadejdzie, a ona ma się nie rozłączać i cały czas mówić. Miał świadomość, że każda sekunda jest ważna, gdyż bydgoszczanka może stracić przytomność – dodaje komisarz.

Po kolejnych minutach rozmowy, 18-latka powiedziała, gdzie się znajduje. Sierżant Ćwik natychmiast skierował tam swoich kolegów. Chwilę później patrol znalazł kobietę, zaopiekował się nią i wezwał na miejsce pogotowie, które zabrało ją do szpitala.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie sierżanta sztabowego Daniela Ćwika oraz policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego śródmiejskiego komisariatu, a także koleżanki, która powiadomiła o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do kobiety i podjąć czynności. Interwencje związane z ratowaniem życia są zawsze najtrudniejsze, gdyż policjanci mają świadomość, że każda minuta jest cenna. Szybko podjęta reakcja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia. Podziękowania należą się koleżance, która wiedząc o niepokojącej sytuacji zareagowała i powiadomiła policję – podkreśla kom. Kowalska.

Policja przypomina o różnych formach poszukiwania pomocy w wypadku problemów. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy psychologicznej?

116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Elektrociepłownia w Bydgoszczy. Zobacz jak wygląda od środka [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments