Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -7 • L -8
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia przygotowuje się do sezonu. Na stadionie zamontowano nowe dmuchane bandy [ZDJĘCIA]
8-03-2019 Bandy dmuchane na stadionie Polonii_ Sportowa 2 Bydgoszcz - SF (2)
08.03.2019 | 12:26

Polonia przygotowuje się do sezonu. Na stadionie zamontowano nowe dmuchane bandy [ZDJĘCIA]

Na Sportowej 2 trwają przygotowania do nowego sezonu ligowego.

Na zdjęciu: Bandy zostały zamontowane na pierwszym i drugim łuku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nowe bandy dmuchane zostały zamontowane na stadionie żużlowej Polonii. Już za miesiąc, bydgoski zespół rozegra pierwszy ligowy mecz na własnym torze.

Montaż nowych dmuchanych band był niezbędny. Homologacja poprzednich wygasła z końcem 2018 roku, przez co Polonia otrzymała warunkową licencję na sezon 2019.

Zobacz również:

Ebud buduje trybunę na sektorze B stadionu Polonii

Klub ze Sportowej musiał poprosić miasto o pomoc w zakupie nowych elementów band dmuchanych. Ratusz rozpisał przetarg, w którym oferty złożyły dwa podmioty. Pierwszym była nowozelandzka firma byłego żużlowca Tony’ego Briggsa (to jej bandy były na stadionie Polonii w dwóch ostatnich sezonach), a drugim – firma Admar ze Świętochłowic. Obie dawały siedmioletnią gwarancję trwałości band. Admar za wykonanie robót chciał nieco ponad 147,5 tys. zł, podczas gdy przedsiębiorstwo z Nowej Zelandii – 198 tys., a na ten cel zagospodarowano kwotę 230 tys. zł.


INFORMACJE Z TORÓW W  NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Ostatecznie zdecydowano się na wybór firmy Tony’ego Briggsa. W czwartkowe popołudnie, nowe elementy bandy zostały zamontowane na stadionie Polonii. W sumie to 49 paneli (na pierwszym i drugim łuku) oraz sześć specjalnych dmuchaw. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni obiekt będzie ponownie wizytowany przez przedstawiciela Głównej Komisji Sportu Żużlowego, a GKSŻ ma przyznać Polonii licencję na starty w rozgrywkach Polskiej Ligi Żużlowej.

Aby jak najlepiej przygotować się do sezonu, bydgoscy żużlowcy rozegrają dwa sparingi z I-ligowym Car Gwarant Startem Gniezno (23 i 24 marca). Ligę rozpoczną 30 marca wyjazdowym pojedynkiem ze Stainer Unią Kolejarzem Rawicz, a pierwszy mecz przed własną publicznością Polonia rozegra już 7 kwietnia, kiedy to podejmie Kolejarza Opole.

Dotychczas klub poinformował o sprzedaży ponad trzystu karnetów na sezon 2019, który obejmuje sześć ligowych pojedynków Polonii na Sportowej 2. Jak przekazał kierownik organizacyjny klubu Andrzej Matkowski, sprzedaż karnetów została przedłużona z uwagi na duże zainteresowanie ze strony kibiców.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści