Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePomimo sporu o działki na Grunwaldzkiej praca wre. Jaki jest aktualny stan robót? [ZDJĘCIA]
22.03.2019 | 10:44

Pomimo sporu o działki na Grunwaldzkiej praca wre. Jaki jest aktualny stan robót? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Prace na odcinku ulicy Grunwaldzkiej w pobliżu granicy miasta.

Fot. Jakub Soboczyński

Trwa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta zyskuje ona drugą jezdnię. Firma Budimex nie zwalnia tempa robót, choć w ostatnich dniach głośno jest o możliwym opóźnieniu terminu zakończenia inwestycji.

W poniedziałek zastępcy prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel i Mirosław Kozłowicz oraz zastępca dyrektora ZDMiKP ds. inwestycji Maciej Gust poinformowali opinię publiczną że wykonawca prac nie może rozpocząć prac na terenie trzech działek na Czyżkówku, ponieważ wojewoda kujawsko-pomorski jak dotąd nie przekazał ich miastu. Chodzi o tereny przy Grunwaldzkiej 186, 200 i 204. Tego samego dnia Mikołaj Bogdanowicz odpowiedział na zarzuty przedstawicieli miasta – co prawda przyznał, że kwestia działek przy Grunwaldzkiej jest problematyczna, ale jego zdaniem władze Bydgoszczy zrzucają na niego odpowiedzialność za problemy, które same wytworzyły. Wojewoda podkreślił, że sprawa przekazania terenu jest w toku, ale konkretne informacje mają być przekazane przez urząd wojewódzki w najbliższym czasie.

Zobacz również:

Grunwaldzka opóźniona jak Trasa Uniwersytecka. Nowy spór na linii ratusz-wojewoda

Pomimo trwającego sporu, prace na Grunwaldzkiej są dość zaawansowane. O ich szczegółach mówił na poniedziałkowej konferencji dyrektor Gust. Na odcinku pierwszym, obejmującym drogę od granicy miasta do ulicy Skośnej wykonano wszystkie zaplanowane wyburzenia. Wybudowano też jezdnię północną od granicy miasta do łącznika z ulicą Zimorodkową. – Sukcesywnie wykonujemy wszystkie przezbrojenia terenu – są to kolizje z projektowanym układem drogowym, jak i nowe elementy infrastruktury technicznej. Mam tu na myśli nową kanalizację deszczową czy nowe oświetlenie – mówił Gust. Ponadto trwają też prace nawierzchniowe na ulicach przylegających do Grunwaldzkiej.

Na odcinku leśnym prace są najbardziej zaawansowane. Podobnie jak na odcinku pierwszym, wykonano na nim wszystkie wyburzenia. Powstała już nowa, trójpasowa jezdnia południowa – jeden z pasów będzie pełnił funkcję buspasa; wykonano też ulicę Wyrzyską. – Bardzo ważna rzecz – KPEC wybudowało nową sieć ciepłowniczą, która umożliwi dostarczenie ciepła w rejon dotychczas nieobjęty tą infrastrukturą. Sukcesywnie wykonujemy również przebudowę innej infrastruktury technicznej i budowy innych sieci – dodał zastępca dyrektora zarządu dróg. Na północnej jezdni Grunwaldzkiej trwają natomiast prace nawierzchniowe.

Odcinek trzeci – od Filtrowej do Węzła Zachodniego – to odcinek z najmniejszym zaawansowaniem prac (głównie przez wspomnianą na początku kwestie przejęcia terenu). Do tej pory wykonano wyburzenia nieruchomości, a obecnie prowadzona jest przebudowa uzbrojenia podziemnego. – Trwają też prace palowe przy jedynym obiekcie inżynierskim nad strugą Flis – zaznaczył Gust.

Zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi obecnie 36%, a poniesione wydatki sięgają 23 milionów złotych. Planowany, umowny termin zakończenia przebudowy Grunwaldzkiej ustalono na 28 października – do tego należy doliczyć dwa miesiące na uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

PONIŻEJ MOŻECIE ZOBACZYĆ FOTORELACJE Z AKTUALNEGO STANU PRAC NA ULICY GRUNWALDZKIEJ

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
2 lat temu

Wszystko pięknie.Tylko kto wymyślił sygnalizację świetlną przy ulicy Grunwaldzkiej na Osowej Górze ? i po co to .
teraz są dwa ronda i korków nie ma.po co dodatkowe wydawanie kasy na prąd itp

Powiązane treści