[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Biznes Park się rozbudowuje. Wiemy, jak ma wyglądać obiekt przy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego [WIZUALIZACJA]

Dodano: 05.03.2019 | 09:18

Na zdjęciu: Budowa nowego obiektu przy ulicy Grunwaldzkiej trwa od kilku miesięcy.

Fot. archiwum

Znamy wizualizacje nowego biurowca Teta, powstającego na rogu ulic Grunwaldzkiej i Kraszewskiego.  Obiekt o trzynastu kondygnacji powstaje w ramach rozbudowy Biznes Parku.

Budowa nowego budynku biurowego w ramach kompleksu Andrzeja Łosia rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Wcześniej na eksponowanym miejscu przy Grunwaldzkiej stała kamienica, wyburzona w maju 2018 roku. Inwestor nie chciał zdradzać żadnych informacji odnośnie wizualizacji obiektu, ani jego powierzchni. Jak ustaliliśmy w październiku, Teta będzie liczyć aż 13 kondygnacji, a autorem projektu architektonicznego jest renomowana pracownia z Bydgoszczy – Lines Architekci.

Biznes Park się rozbudowuje. Wiemy, jak ma wyglądać obiekt przy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego [WIZUALIZACJA]

Zobacz również:

Rozbudowa Biznes Parku dla Atosa? Firma chce zatrudnić nowych pracowników

Wczoraj jeden z architektów działających w Lines Architekci udostępnił wizualizacje powstającego biurowca. Potwierdza to informacje o jego wysokości. Projekt był dostępny już w zeszłym tygodniu, ale szybko zniknął z sieci – jak ustaliliśmy, dokonano w nim zmian. Jest prawdopodobne, że materiałem wykorzystanym na elewacji Tety będzie tynk.

Najemcą powstającej powierzchni biurowej ma być największy klient Biznes Parku, czyli Atos. Niedawno firma informatyczna ogłosiła bowiem, że przeniosła swoją główną polską siedzibę do Bydgoszczy i w najbliższym czasie zamierza zatrudnić 550 osób. Oficjalnie Atos nie potwierdza tych doniesień. – Atos przejął w ubiegłym roku 700 miejsc na terenie Biznes Parku. Na chwilę obecną będziemy koncentrować się na rozwoju już zajętej przestrzeni. Jesteśmy też bardzo elastyczni w zakresie pracy zdalnej – stwierdziła Magdalena Tomicka z działu personalnego firmy. Głos w sprawie rozbudowy podczas konferencji prasowej poświęconej rozwojowi giganta z branży IT zabrał również prezydent Rafał Bruski.

 – Ja też mam kontakt z panem Łosiem i mi również nie zdradził tak naprawdę dla kogo buduje. Ale takie są dzisiaj realia biznesowe – jego kontrahent zabronił mu upubliczniać tej informacji. To bardzo wrażliwa informacja dla każdej firmy i dlatego do pewnego momentu obowiązują wobec niej pewne procedury – oznajmił prezydent. Trudno jednak nie spekulować, że owym kontrahentem jest najprawdopodobniej Atos, który zamierza ogłosić decyzję w odpowiednim momencie.

Zakończenie prac nad budynkiem Teta planowane jest na 31 grudnia 2019 roku. Andrzej Łoś planuje również podwyższenie budynku Beta (posiadającego obecnie trzy piętra) o dwie kondygnacje, a także budowę budynku biurowego na posiadanym terenie przy ulicy Zduny. W przypadku tej drugiej inwestycji trwają już zaawansowane przygotowania – pracownia Lines przygotowuje koncepcje jego wyglądu, a sam Łoś złożył już wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zabudowań, zlokalizowanych na działce w Śródmieściu.

WIZUALIZACJA BIUROWCA TETA


Wyświetl ten post na Instagramie.

Biurowiec Teta – obecnie w budowie #biznespark

Post udostępniony przez Dominik (@dominik_lines)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments