Bydgoszcz
9C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 11 • L 7
15C
Nd
14C
Pon
14C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePonowny przetarg na drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej. Czy tam razem się uda?
ulica Grunwaldzka Bydgoszcz
13.04.2018 | 19:28

Ponowny przetarg na drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej. Czy tam razem się uda?

Inwestycja obejmuje odcinek od ronda Grunwaldzkiego do Węzła Zachodniego.

Na zdjęciu: Prace wymagające zajęcia jezdni głównej ulicy Grunwaldzkiej mają być zrobione w wakacje.

Fot. Stanisław Gazda

Po fiasku pierwszego postępowania, czas na kolejne podejście. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił ponowny przetarg na budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej.

Przypomnijmy: ZDMiKP na początku stycznia zapowiedział budowę dróg rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Według projektu, mają one powstać po obu stronach ulicy. Większość z nich będzie wydzielona, ale ich przebieg będzie również wkomponowany w istniejące jezdnie serwisowe. Inwestycja obejmuje też przebudowę ronda Grunwaldzkiego oraz ustawienie nowego oświetlenia i modyfikację sygnalizacji świetlnych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Ogłoszono przetarg na budowę dróg rowerowych wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej


Do wykonania zadania zgłosiły się trzy firmy – Kobylarnia, Budimex i Affabre. Ich oferty przekroczyły jednak zakładany budżet na inwestycje, wynoszący 6,47 miliona złotych. Na lutowej sesji radni miejscy zgodzili się na zwiększenie kwoty na sfinansowanie zamówienia przez Kobylarnie, która zaproponowała, że zbuduje drogi dla rowerów za 8,78 miliona złotych. Przedsiębiorstwo nie zgodziło się jednak na przedłużenie terminu związania ofertą. W związku z tym, że miasto nie mogło zwiększyć kwoty do tej proponowanej przez firmę Budimex (warszawscy budowlańcy wycenili swoje usługi na blisko 10 milionów złotych), podjęto decyzję o unieważnieniu przetargu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Przetarg na DDR wzdłuż Grunwaldzkiej unieważniony


10 kwietnia ZDMiKP ogłosił kolejne postępowanie w sprawie inwestycji przy ulicy Grunwaldzkiej. Termin składania ofert upływa 26 kwietnia. Wykonawca ma zrealizować zadanie w ciągu sześciu miesięcy – roboty na jezdni głównej mają odbyć się w okresie od lipca do sierpnia tego roku. Najważniejszym kryterium oceny ofert będzie jak zwykle cena (60% wagi).


Powiązane treści