[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Port lotniczy z kolejnymi rekordowymi wynikami. Znakomita passa trwa!

Dodano: 07.08.2018 | 11:25
lotnisko Bydgoszcz

To dziewiąty miesiąc z rzędu rekordowych wyników Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Na zdjęciu: W lipcu obsłużono na lotnisku w Bydgoszczy ponad 46 tysięcy pasażerów.

Fot. Eryk Dominiczak

Trwa znakomita passa bydgoskiego Portu Lotniczego. W lipcu lotnisko obsłużyło o ponad 1/3 pasażerów więcej niż dwanaście miesięcy temu.

W sumie, w lipcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 46 015 pasażerów. To o 33% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co równie istotne, taki wynik padł podczas 922 operacji lotniczych, które miały miejsce na bydgoskim lotnisku. Dla porównania, w poprzednim miesiącu z portu skorzystały 43 262 osoby.

To najlepszy miesiąc w historii portu i jednocześnie dziewiąty z kolei, w którym bydgoskie lotnisko notuje wzrost liczby podróżnych. Tylko od początku roku odnotowało wzrost liczby podróżnych o ponad 25%. – Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z przewoźnikami to proces długofalowy, którego efektem są obecne wyniki portu – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski. Przypomina też o wprowadzanych cały czas zmianach na terenie lotniska. – Liczę, że kolejne miesiące również przyniosą powody do zadowolenia dla pasażerów – dodaje.

Na terenie portu cały czas prowadzone są prace, które mają ułatwić życie podróżującym. Otwarto nową ścieżkę pasażera na lotnisku. Podróżni mogą zostawić auto na rozbudowanym parkingu, szybko odprawić bagaż oraz przejść kontrolę bezpieczeństwa na pierwszym piętrze terminala. Dzięki zmianom mają do dyspozycji więcej  miejsca w części ogólnodostępnej oraz dostęp do powiększonej strefy zakupowej Baltony.

W piątek z bydgoskiego lotniska uruchomiono także loty do Kijowa. Połączenia wykonują samoloty Embraer 170 lub 175, które na pokład mogą zabrać odpowiednio 70 i 82 osoby.