[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Posterunek w Niemczu w blokach startowych. Gmina apeluje o więcej patroli na drogach

Dodano: 09.06.2022 | 16:35

Na zdjęciu: W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele policji i gminy Osielsko.

Fot. KWP Bydgoszcz

W 2021 roku wójt Osielska i komendant wojewódzki policji podpisali porozumienie w sprawie budowy posterunku policji w Niemczu. Obecnie trwają przygotowania do inwestycji, której elementem były wczorajsze konsultacje społeczne w Maksymilianowie. Poruszono na nich temat związane z zagrożeniami bezpieczeństwa na terenie podbydgoskiej gminy.

Po likwidacji posterunku policji w Osielsku, mieszkańcy gminy narzekali na brak odpowiedniego miejsca do załatwiania spraw oraz na spadek poziomu bezpieczeństwa. Ta sytuacja ma jednak ulec zmianie – we wrześniu ubiegłego roku wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski oraz komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski podpisali list intencyjny, wyrażający wolę współpracy przy realizacji siedziby posterunku policji w Niemczu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: W gminie Osielsko powstanie posterunek policji. Podpisano porozumienie 

Nowa siedziba policji na terenie podbydgoskiej gminy powstanie na przekazanej przez gminę w formie darowizny działce pomiędzy ulicami Bydgoską i Słowackiego, nieopodal ronda łączącego te ulice. Posterunek ma obejmować wszystkie sołectwa gminy Osielsko. I choć ubiegłoroczne optymistyczne oczekiwania samorządowców, wyrażających nadzieję na powstanie budynku do końca 2022 roku raczej się nie spełnią, to prace nad powstaniem posterunku wciąż trwają. Jednym z ich elementów było wczorajsze (8 czerwca) spotkanie w Maksymilianowie, zorganizowane przez gminę Osielsko we współpracy z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy i Komisariatem Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Z ramienia gminy w konsultacjach uczestniczyli: zastępca wójta Krzysztof Lewandowski, sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich Osielska, Żołędowa, Niwy-Wilcze, Bożenkowa, Jarużyna, Maksymilianowa i Niemcza oraz kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Natomiast z ramienia bydgoskiej policji udział wzięli: pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszcz nadkom. Jarosław Zdunek, komendant komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście podinsp. Jarosław Orzechowski z zastępczynią podinsp. Sylwią Skierys, naczelnik wydziału prewencji nadkom. Jarosław Opacian oraz jego zastępca mł. asp. Jakub Szparag, kierownik rewiru dzielnicowych I asp. szt. Dariusz Jaworski oraz dzielnicowi obsługujący rejon działania gminy Osielsko.

Jak wyjaśnia nadkom. Jarosław Opacian, podczas środowego spotkania w Maksymilianowie policjanci omówili charakterystykę gminy Osielsko i najczęściej występujące zagrożenia. Przypomnieli też o możliwości dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz skrzynki „Stop Agresji Drogowej”. – Przedstawiono również zakres obecnych i planowanych działań profilaktyczno-prewencyjnych podejmowanych przez Policję na terenie Gminy Osielsko, jak również strukturę powstania nowego posterunku w Niemczu – dodaje nadkomisarz.

Przedstawiciele gminy i sołectw zwrócili natomiast uwagę na problemy związane z bezpieczeństwem na terenie gminy. Poruszyli oni m.in. kwestie możliwości rozwinięcia i obsługi systemu monitoringu i poprosili o zwiększenie liczby patroli policji w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim w rejonie ulicy Centralnej i Jana Pawła II w Osielsku oraz ulicy Koronowskiej w Maksymilianowie. Padł też wniosek o działania na rzecz wyeliminowania nieprawidłowego parkowania pojazdów w centrum Osielska.

W toku rozmów radni wystąpili z wnioskiem o przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z mieszkańcami w sprawie funkcjonowania i możliwości aplikacji „Moja Komenda”. Zwrócili się też z prośbą do wójta i pierwszego zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy o przygotowanie wykazu najpotrzebniejszych urządzeń do wykorzystania przez policjantów przyszłego posterunku niezbędnych w codziennej służbie. Spotkanie było bardzo konstruktywne i przyniosło wiele informacji mających na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie gminy Osielsko – uważa nadkom. Opacian.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wandale niszczą skwer w Niemczu. Gmina wylicza straty i apeluje o zgłaszanie dewastacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments