Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzedświąteczne zmiany w ruchu. Modrzewiowa znowu otwarta
Bydgoszcz Leśna
18.12.2015 | 17:49

Przedświąteczne zmiany w ruchu. Modrzewiowa znowu otwarta

Na przyszły tydzień drogowcy szykują zmiany w organizacji ruchu w kilku punktach miasta.

Na zdjęciu: Prace przy budowie stacji Bydgoszcz Leśna są już na finiszu.

Fot. Bogusław Białas

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia kierowcy będą mogli ponownie skorzystać ze skrzyżowania ulicy Modrzewiowej i Sułkowskiego na osiedlu Leśnym, a także ulicą Glinki dotrzeć do parku przemysłowego. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił zmiany organizacji ruchu w tych miejscach.

Pierwsze z nich nastąpią już w poniedziałkowy wieczór. Wówczas kierowcy ponownie będą mogli skorzystać w pełni z ulicy Modrzewiowej, która była zamknięta przez ostatnich kilka tygodni z uwagi na przebudowę stacji Bydgoszcz Leśna. Z kolei w środę, 23 grudnia na stałą trasę do Myślęcinka wrócą autobusy.

Różnica w terminach przywrócenia stałej organizacji ruchu związana jest w wdrożeniem w okresie świąteczno-noworocznym wakacyjnych rozkładów jazdy. – Nie chcieliśmy wprowadzać na jeden dzień rozwiązań na dni powszednie, stąd decyzja o przesunięciu – wyjaśnia nam Rafał Malewski z Wydziału Organizacji Transportu ZDMiKP. Jak dodaje, wszystko wskazuje na to, że dzień przed wigilią otwarte zostanie także skrzyżowanie ulicy Glinki i Szpitalnej. Znikną więc tymczasowe linie nr 153 i 168, a na regularne trasy wrócą autobusy nr 53 i 68.

Na poniedziałek drogowcy zapowiedzieli jeszcze jedną zmianę. Dotyczy ona uruchomienia w pełni sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Kraszewskiego.  – Na skrzyżowaniu będzie obowiązywała jazda wprost ulicą Grunwaldzką w kierunku od centrum. Zawracanie będzie możliwe dopiero na rondzie Maczka – tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik drogowców.


Powiązane treści