Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tych inwestycji od lat wyczekują bydgoscy rowerzyści. Na razie trwa przetarg na koncepcję

Dodano: 18.08.2022 | 13:32

Na zdjęciu: Nowa infrastruktura ma powstać m.in. wzdłuż ulicy Sułkowskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

ZDMiKP ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji dla budowy infrastruktury rowerowej przy kilku bydgoskich ulicach – w tym wyczekiwanego ciągu przy bardzo niebezpiecznej ulicy Sudeckiej. Same prace projektowe potrwają ponad rok; inwestycje są planowane w okresie do 2025 roku.

W przetargu, podzielonym na pięć części, drogowcy szukają wykonawcy koncepcji dla zapowiadanych już od kilku lat pięciu zadań. Nowe drogi dla rowerów mają powstać na brakującym odcinku wzdłuż Wojska Polskiego – od Szarych Szeregów do Chemicznej, wzdłuż Sułkowskiego między Modrzewiową a Kozietulskiego, Glinki – od Dąbrowa do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, na odcinku ulicy Kieleckiej, a także wzdłuż ulic Sudeckiej, Wyzwolenia i Pelplińskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rowerowy plan czteroletni. Na początek – Fordońska, znamy też wstępne terminy kolejnych inwestycji

Wyczekiwana jest zwłaszcza ta ostatnia inwestycja. Ulica Sudecka jest bardzo obciążona ruchem (zwłaszcza po otwarciu S5), a nie posiada nawet chodnika. Droga dla rowerów zaczyna się… za granicą Bydgoszczy – gmina Osielsko już kilka lat temu zrealizowała potrzebną inwestycję. Miasto nie uznawało inwestycji w tej części Fordonu za priorytetową, mimo że pierwsza koncepcja inwestycji powstała już kilka lat temu – zadanie wpisano na listę projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

WIĘCEJ: Inwestycje realizowane i (nie)planowane. Raport o budowie i remoncie dróg w Fordonie

Warto dodać, że ZDMiKP rozważa stworzenie na ulicy Glinki pasów rowerowych – ma być to jeden z dwóch przedstawionych przez projektantów wariantów poprowadzenia infrastruktury łączącej Wyżyny z BPPT.

Wybrany wykonawca ma stworzyć koncepcje dla pięciu planowanych inwestycji w przeciągu 12 miesięcy. Przetarg planowo ma potrwać do 2 września.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

ja od lat oczekuję by rowerzyści znikli z chodników szczególnie w centrum Bydgoszczy , na takich ulicach jak Gdańska , Dworcowa , Śniadeckich , Mostowa …