Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przy bramie dawnego Zachemu wyznaczono ciąg pieszy. To realizacja postulatu sprzed pół roku

Dodano: 20.07.2021 | 16:15

Na zdjęciu: Nowy ciąg pieszy przy bramie dawnego Zachemu.

Fot. Daniel Kaszubowski

Przy bramie na teren dawnego Zachemu powstał ciąg pieszy. To efekt interwencji stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, które zaapelowało do ZDMiKP o budowę chodnika lub wydzielenie na jezdni fragmentu dla pieszych. Drogowcy przychylili się do prośby stowarzyszenia, lecz jej realizacja w terenie nastąpiła pół roku po odpowiedzi na pismo społeczników.

Pomysł utworzenia ciągu pieszego przy bramie zlikwidowanych zakładów chemicznych był reakcją na zwiększający się ruch pieszych w tym rejonie – na terenie dawnego Zachemu ulokowanych jest wiele firm, a przedłużenie Wojska Polskiego stanowi także dojazd na teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Z uwagi na spory ruch pojazdów, stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zwróciło uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo dla pieszych w rejonie bramy na teren dawnego Zachemu. W piśmie do dyrektora ZDMiKP Wojciecha Nalazka członek organizacji Daniel Kaszubowski podkreślił, że w tej części miasta pracuje wielu mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Z uwagi na ubogą – mimo niedawnych zmian w siatce połączeń – ofertę komunikacji publicznej część z nich musi docierać do swoich zakładów pracy na własnych nogach.


CZYTAJ TAKŻE: Dariusz Falkowski: ZDMiKP nie ma wizji rozwoju połączeń [WYWIAD]


Społeczny Rzecznik Pieszych zaproponował drogowcom, aby przy bramie dawnego Zachemu powstał chodnik lub został wydzielony ciąg dla pieszych (np. elastycznymi słupkami) na jezdni. – Należy zauważyć, że pas ruchu dla pojazdów ma w tym miejscu aż 6 metrów szerokości, co przekłada się na wysokie prędkości zwiększające niebezpieczeństwo dla pieszychczytamy w piśmie stowarzyszenia, które trafiło do zarządu dróg w styczniu tego roku. W tym samym miesiącu ZDMiKP odpowiedział, że akceptuje pomysł społeczników i przy wjeździe na teren dawnego Zachemu zostanie wyznaczony ciąg pieszy, zabezpieczony urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Stowarzyszenie przez kilka miesięcy czekało na realizację zapowiadanych przez drogowców zmian. Te nastąpiły dopiero pół roku po zapowiedziach – dziś (20 lipca) na zlecenie drogowców przy bramie dawnego Zachemu wymalowano linię, która oddzieli nowy ciąg pieszy od jezdni. Za bramą postawiono też słupki, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

0 0 votes
Article Rating
Przy bramie dawnego Zachemu wyznaczono ciąg pieszy. To realizacja postulatu sprzed pół roku
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
2 lat temu

Czy jest planowana modernizacja tzw „bramy”? Chodzi mi o jakiekolwiek zmiany konstrukcji wjazdu – wyjazdu?

Robson
Robson
2 lat temu

Pieprzenie farmazonów z powodu kilku pachołków, pachołki….. Dziadkiewicza od 12 lat droga polna! Bez chodnika, oświetlenia bez bezpieczeństwa!!!!