Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzy bramie dawnego Zachemu wyznaczono ciąg pieszy. To realizacja postulatu sprzed pół roku
zachem bydgoszcz
20.07.2021 | 16:15

Przy bramie dawnego Zachemu wyznaczono ciąg pieszy. To realizacja postulatu sprzed pół roku

Na zdjęciu: Nowy ciąg pieszy przy bramie dawnego Zachemu.

Fot. Daniel Kaszubowski

Przy bramie na teren dawnego Zachemu powstał ciąg pieszy. To efekt interwencji stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych, które zaapelowało do ZDMiKP o budowę chodnika lub wydzielenie na jezdni fragmentu dla pieszych. Drogowcy przychylili się do prośby stowarzyszenia, lecz jej realizacja w terenie nastąpiła pół roku po odpowiedzi na pismo społeczników.

Pomysł utworzenia ciągu pieszego przy bramie zlikwidowanych zakładów chemicznych był reakcją na zwiększający się ruch pieszych w tym rejonie – na terenie dawnego Zachemu ulokowanych jest wiele firm, a przedłużenie Wojska Polskiego stanowi także dojazd na teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Z uwagi na spory ruch pojazdów, stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy zwróciło uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo dla pieszych w rejonie bramy na teren dawnego Zachemu. W piśmie do dyrektora ZDMiKP Wojciecha Nalazka członek organizacji Daniel Kaszubowski podkreślił, że w tej części miasta pracuje wielu mieszkańców Bydgoszczy i regionu. Z uwagi na ubogą – mimo niedawnych zmian w siatce połączeń – ofertę komunikacji publicznej część z nich musi docierać do swoich zakładów pracy na własnych nogach.


CZYTAJ TAKŻE: Dariusz Falkowski: ZDMiKP nie ma wizji rozwoju połączeń [WYWIAD]


Społeczny Rzecznik Pieszych zaproponował drogowcom, aby przy bramie dawnego Zachemu powstał chodnik lub został wydzielony ciąg dla pieszych (np. elastycznymi słupkami) na jezdni. – Należy zauważyć, że pas ruchu dla pojazdów ma w tym miejscu aż 6 metrów szerokości, co przekłada się na wysokie prędkości zwiększające niebezpieczeństwo dla pieszychczytamy w piśmie stowarzyszenia, które trafiło do zarządu dróg w styczniu tego roku. W tym samym miesiącu ZDMiKP odpowiedział, że akceptuje pomysł społeczników i przy wjeździe na teren dawnego Zachemu zostanie wyznaczony ciąg pieszy, zabezpieczony urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Stowarzyszenie przez kilka miesięcy czekało na realizację zapowiadanych przez drogowców zmian. Te nastąpiły dopiero pół roku po zapowiedziach – dziś (20 lipca) na zlecenie drogowców przy bramie dawnego Zachemu wymalowano linię, która oddzieli nowy ciąg pieszy od jezdni. Za bramą postawiono też słupki, które zwiększą bezpieczeństwo pieszych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
3 miesięcy temu

Czy jest planowana modernizacja tzw „bramy”? Chodzi mi o jakiekolwiek zmiany konstrukcji wjazdu – wyjazdu?

Robson
Robson
3 miesięcy temu

Pieprzenie farmazonów z powodu kilku pachołków, pachołki….. Dziadkiewicza od 12 lat droga polna! Bez chodnika, oświetlenia bez bezpieczeństwa!!!!

Powiązane treści