Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrzystanek widmo przy Grudziądzkiej. Co z realizacją obietnicy związanej z budową parkingu?
GRUDZIĄDZKA BYDGOSZCZ
13.11.2020 | 15:39

Przystanek widmo przy Grudziądzkiej. Co z realizacją obietnicy związanej z budową parkingu?

Na zdjęciu: Nowy przystanek tymczasowy ma powstać przy budynkach urzędu miasta znajdujących się przy ulicy Grudziądzkiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zapowiadany przystanek tymczasowy przy ulicy Grudziądzkiej nadal nie został utworzony. Zapytany o to zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz podkreślił, że drogowcy czekają na opinie policji odnośnie organizacji ruchu. Ta została wysłana do funkcjonariuszy przez bydgoskich drogowców dopiero 4 listopada.

Wraz z zamknięciem dotychczasowego parkingu przy budynkach urzędu miasta i rozpoczęciem budowy obiektu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej ratusz zapowiedział utworzenie tymczasowego przystanku autobusowego w rejonie inwestycji. Teren przy Grudziądzkiej został wyłączony z postoju aut w sobotę, 31 października –  dwa dni później na jego teren wkroczyli przedstawiciele firmy Budimex, którzy rozpoczęli przygotowania do budowy parkingu wielopoziomowego. Jednak już 26 października oficjalna strona urzędu miasta informowała, że w celu ułatwienia mieszkańcom dojścia do znajdujących się nieopodal instytucji, planuje się utworzenie tymczasowego przystanku. Na przystanku miały się zatrzymywać autobusy wszystkich linii, kursujących ulicą Grudziądzką – 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60 i 35N. Informacje o uruchomieniu ułatwienia przypomniał także zastępca prezydenta Michał Sztybel w trakcie konferencji prasowej dotyczącej inwestycji, która odbyła się w poniedziałek, 2 listopada.

Zobacz również:

Nowego przystanku przy Grudziądzkiej wciąż nie ma

Od zamknięcia parkingu i przejęcia placu budowy minęło kilka dni – jednak przystanek nie został utworzony. W środę, 4 listopada zapytaliśmy rzecznika ZDMiKP Tomasza Okońskiego o to, kiedy przy budynkach ratusza zatrzymają się autobusy. Ten odpowiedział, że w procedurze przejęcia placu budowy przez wykonawcę parkingu wielopoziomowego uczestniczyli również pracownicy zarządu dróg. – Ustalali oni z wykonawcą miejsca wjazdu i wyjazdu sprzętu budowlanego – mówił nam Okoński. I dodaje, że ta czynność była niezbędna, aby zlokalizować przystanek w bezpiecznym miejscu. – Teraz przygotowujemy organizację ruchu. Musi ona jeszcze zostać zaakceptowana przez policję – kontynuuje rzecznik bydgoskich drogowców. Ponadto, wydział organizacji transportu ZDMiKP przygotowuje nowe rozkłady jazdy, które ze względu na uruchomienie nowego przystanku będą zmienione.

Okoński wówczas podkreśla, że przystanek zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych dni – najprawdopodobniej na początku trwającego tygodnia. Ale tak się nie stało. Przy okazji konferencji prasowej dotyczącej uczestnictwa Bydgoszczy w Europejskim Badaniu Klimatu Rowerowego zapytaliśmy zastępcę prezydenta Mirosława Kozłowicza o to, dlaczego przystanek do tej pory nie powstał. – Mamy szczególną sytuację w naszym kraju i na świecie. Złożyliśmy projekt organizacji ruchu do oceny policji 4 listopada. Jak tylko uzyskamy jej opinie, przystanek niezwłocznie zostanie utworzony – zadeklarował Kozłowicz.

Policja potwierdza złożenie wniosku. – Wpłynął on do nas w piątek, 6 listopada – poinformował MetropoliaBydgoska.PL kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. I dodaje, że zgodnie z przepisami policja ma 14 dni na jego rozpatrzenie. Nie zaszły też żadne okoliczności, które mogłyby wpłynąć na opóźnienie w jego procedowaniu.

Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższy poniedziałek ZDMiKP powinien otrzymać decyzję policji dotyczącą organizacji ruchu na Grudziądzkiej, co otworzy drogę do, jak podkreślił zastępca prezydenta, „niezwłocznego” uruchomienia obiecywanego przystanku. Mając jednak na uwadze, że początek listopada to czas dni wolnych od pracy, drogowcy mogliby złożyć wniosek znacznie wcześniej, co umożliwiłoby uruchomienie przystanku wraz z rozpoczęciem budowy parkingu wielopoziomowego. ZDMiKP broni się jednak, że do jej złożenia konieczne były ustalenia związane z wjazdem i wyjazdem sprzętu budowlanego, których jak wspomnieliśmy wyżej dokonano 2 listopada.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści